Ogłoszenie list Partii Zieloni w okręgu 12 (Dolnośląskie-opolskie)
Dodane przez Lu dnia 2014/04/07
Partia Zielonych 30 marca zaprezentowała swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 12 (dolnośląskie-opolskie).

Jedynką w okręgu dolnośląsko-opolskim będzie socjolożka Ewa Miszczuk, z drugiego miejsca wystartuje Radosław Gawlik, były współprzewodniczący partii Zieloni, poseł na sejm RP w I,II i III kadencji.
Rozszerzona zawartość newsa
Partia Zielonych 30 marca zaprezentowała swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 12 (dolnośląskie-opolskie).

Jedynką w okręgu Dolnośląsko-opolskim będzie socjolożka Ewa Miszczuk, z drugiego miejsca wystartuje Radosław Gawlik, były współprzewodniczący partii Zieloni, poseł na sejm RP w I,II i III kadencji.

Ewa Miszczuk, radna Psiego Pola z Polskiej Partii Socjalistycznej, wskazywała, że mimo powstania wspólnego rynku pracownicy cały czas zarabiają zbyt mało w stosunku do tych z Zachodu. - Polskie elity i biznes już są w Europie, ale zwykli obywatele i pracownicy nadal nie korzystają z naszego bycia w Unii - przekonywała.

Radosława Gawlik, były poseł i wiceminister środowiska, chciałby w europarlamencie zająć się głównie energetyką. - Polityka rządu Donalda Tuska, która skazuje nas na energię atomową i węglową, musi ulec zmianie. W Niemczech mamy już ponad milion małych instalacji, wytwarzających energię - podkreślał.

Poza nimi z list Zielonych wystartują m.in. przedsiębiorczyni Irena Kamińska z Dolnośląskiego Kongresu Kobiet, Krzysztof Mroczko i Karol Skuza z PPS czy Małgorzata Tracz z wrocławskiego stowarzyszenia "Trampolina".


Pełna lista kandydatów w okręgu nr 12 (Dolnośląsko-opolskie):

1 Ewa Miszczuk
2 Radosław Gawlik
3 Irena Kaminska
4 Krzysztof Mroczko
5 Joanna Uryn
6 Tomasz Waśniewski
7 Barbara Audycka-Zandberg
8 Karol Skuza
9 Malgorzata Tracz
10 Maciej Mirosławski