ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności - Rss
Zapraszamy na Kongres Europa Społeczna
Newsy7 września odbędzie się ogólnopolskie spotkanie organizowane wspólnie przez Zielonych, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego. Na Kongres Europa Społeczna zaprosiliśmy przedstawicieli i przedstawicielek organizacji społecznych, związków zawodowych, świata nauki i ekspertów w temacie dostępu do dóbr publicznych, jak również europarlamentarzystów i europarlamentarzystki.
Zieloni: Samodzielnie do Parlamentu Europejskiego
Stanowiska Rady KrajowejZieloni zapowiedzieli samodzielny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zapraszając jednocześnie do tworzenia wspólnych list wszystkie osoby i środowiska, którym bliska jest wizja Europy otwartej i solidarnej, nieprzerzucającej kosztów kryzysu na społeczeństwa.
Zieloni: Żądamy azylu dla Edwarda Snowdena
Stanowiska Rady KrajowejZe wstydem i oburzeniem przyjęliśmy reakcję polskiego rządu w sprawie prośby o azyl polityczny wystosowanej przez Edwarda Snowdena. Reakcja premiera Donalda Tuska i ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego urąga standardom kraju, w którym obowiązują demokratyczne zasady poszanowania prawa. Platforma Obywatelska po raz kolejny pokazała, co myśli o prawach człowieka, o zwykłych ludziach, o naszych prawach i swobodach obywatelskich, o naszej prywatności i o tych ludziach, którzy walczą o te wartości i zasady z narażeniem własnego życia.
Tusk i Kaczyński chcą Polski z przeszłości. Zieloni chcą gospodarki przyszłości
Oświadczenia przewodniczącychSobotnie zgromadzenia Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej pokazują jedno – żadna z tych partii nie traktuje poważnie ochrony środowiska jako szansy na rozwój polskiej gospodarki. Zamiast prześcigać się na ilość energii generowanej ze źródeł odnawialnych wolą licytować się, która z nich jest bardziej przeciwna ambitnej polityce energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej.
List otwarty do Premiera w sprawie PRISM
NewsyW związku ze skandalem wokół PRISM Zieloni wspólnie z Polską Partią Piratów, Demokracją Bezpośrednią, Partią Libertariańską i stowarzyszeniem mPolska wystosowali do Premiera list otwarty, domagając się informacji na temat działań podjętych przez polski rząd w celu ochrony obywatelek i obywateli RP przed bezprawną inwigilacją.
Zieloni: Zniesienie subwencji budżetowych nie przewietrzy Sejmu
Oświadczenia przewodniczącychPlatforma Obywatelska, szukając pomysłu na spadające sondaże, rozważa „powrót do korzeni” i zniesienie finansowania partii politycznych z budżetu. Zieloni uważają, że prawo powinno zmuszać partie do wydawania publicznych pieniędzy na badania i na analizy zamiast na drogie wina.
Zieloni: Weekend z ruchami społecznymi
NewsyW miniony weekend odbyły się dwa wydarzenia ważne dla lewicy i ruchów społecznych w Polsce: Kongres Kobiet i Parada Równości. W obu wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki Partii Zieloni: przewodnicząca partii Agnieszka Grzybek przemawiała na Kongresie Kobiet, przewodniczący partii Adam Ostolski - na Paradzie Równości.
Rolnicy z Żurawlowa mają prawo do czystego środowiska oraz pozostania producentami dobrej żywności
Oświadczenia przewodniczącychProszę przyjąć wyrazy naszej solidarności i poparcia dla Waszego protestu. Od 2 lat kibicujemy Waszej walce przeciwko poszukiwaniom gazu łupkowego bardzo ryzykowną technologią szczelinowania hydraulicznego. Broniąc Waszej wsi, walczycie jednocześnie o prawo do czystego środowiska, do zachowania sposobu życia opartego na rolnictwie, a także o demokratyczne standardy i przejrzyste prawo – czyli o kwestie ważne dla wszystkich Polaków i Polek - napisali przewodniczący Partii Zieloni Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski do mieszkańców Żurawlowa. Swój list w z wyrazami poparcia przysłał również zielony eurodeputowany José Bové.
Zieloni: Tusk chce walczyć z kryzysem, wyzyskując Polki i Polaków
Oświadczenia przewodniczącychW czasie, gdy Europa poszukuje rozwiązań kryzysu na miarę XXI wieku – proponując rozwiązania pozwalające godzić elastyczność zatrudnienia z bezpieczeństwem socjalnym, skracając czas pracy, aby można się było nią dzielić, zwiększając wydajność pracy i inwestując w innowacyjność – Platforma Obywatelska przedstawia pomysły rodem z XIX-wieku. Chce wydłużyć czas pracy i zlikwidować nadgodziny.
Zieloni: Sprzeciwiamy się inwigilacji społeczeństwa. Od polskiego rządu żądamy skuteczniejszej ochrony naszych danych osobowych
Stanowiska Rady KrajowejRada Krajowa Partii Zieloni zdecydowanie potępia bezprecedensową ingerencję rządu Stanów Zjednoczonych w prywatność obywateli obywatelek i łamanie ich podstawowych praw poprzez kontrolę danych przechowywanych przez czołowe korporacje, takie jak Google, Microsoft, Skype, Apple, Facebook. Apelujemy do Pana Premiera Donalda Tuska o zajęcie kategorycznego stanowiska, także na forum Unii Europejskiej, w którym wypowie się przeciwko tym skandalicznym praktykom oraz wyjaśni, w jaki sposób zamierza zapobiegać łamaniu podstawowych praw obywatelskich Polek i Polaków.
Zieloni: Do zmian klimatycznych nie należy się przyzwyczajać. Należy działać!
Oświadczenia przewodniczącychPrzewodniczący Partii Zieloni Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski odpowiedzieli Hannie Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej, i Marcinowi Korolcowi, ministrowi środowiska, którzy po latach dostrzegli wreszcie zjawisko zmian klimatycznych. Zamiast biernego czekania, aż skutki zmian klimatycznych będą coraz dotkliwsze dla budżetu państwa, radzą działać już teraz i proponują zielone rozwiązania.
Zieloni poparli referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz
NewsyWarszawscy Zieloni popierają inicjatywę odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz w drodze referendum. Od czasu wyborów warszawski Ratusz wielokrotnie demonstrował swoją arogancję i nieliczenie się z głosem mieszkańców. Jednocześnie zapowiedzieli, że w przypadku skutecznego referendum wystawią w wyborach własną kandydatkę lub kandydata w wyborach na prezydenta stolicy.
Zieloni: Chcemy mieszkań, nie kredytów!
NewsyZieloni odnieśli się do rządowych propozycji w sprawie polityki mieszkaniowej. Przeznaczenie 600 mln rocznie na dopłaty do kredytów jest rozwiązaniem popytowym, podczas gdy w Polsce trzeba podjąć działania zwiększające dostępność mieszkań. Zdaniem Zielonych publiczne wsparcie powinno być przeznaczone na programy budownictwa komunalnego.
Zieloni apelują o wsparcie demokratycznych przemian w Turcji
NewsyPartia Zieloni, w imieniu obywatelek i obywateli naszego kraju, wzywa władze Rzeczypospolitej Polskiej w osobach Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, Marszałkini Sejmu Ewy Kopacz, Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza do aktywnego wsparcia demokratycznych przemian i postulatów społecznych mieszkanek i mieszkańców Turcji. Jest to naszym wspólnym obowiązkiem, wypełnieniem dziedzictwa Solidarności i oporu względem autorytarnej władzy. Jako nasi demokratycznie wybrani reprezentanci jesteście depozytariuszami i depozytariuszkami tego zobowiązania – tak politycznie, jak i moralnie zobligowanymi do działania.
Strona 4 z 52 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Ładowanie
Zaproszenia
WARTO PRZECZYTAĆ
List otwarty do premiera: „Skąd pieniądze na atom?”
"Panie Premierze, Katastrofa w Fukushimie uświadomiła światu , że przemysł nuklearny jest nieubezpieczalny na handlowych rynkach ubezpieczeń. Wskazuje ona także finansowym rynkom, że odpowiedzialność z tytułu każdego większego wypadku natychmiast spowoduje bankructwo każdego operatora jeżeli koszty nie zostaną uspołecznione. Katastrofa w Fukushimie po raz kolejny potwierdza, że wielkoskalowa energetyka jądrowa nie ma przyszłości. Jest energetyką obarczoną bardzo wysokimi kosztami i stałą tendencją ich wzrostu, a także wysokimi ryzykami z nierozwiązywalnym problemem odpadów. Dlaczego zatem decydujemy się na inwestycję w technologię tak ryzykowną?" - pisze Adam Wedman w liście do Donalda Tuska. więcej...

Nagranie: Duch równości - duch niepodległości. Debata 7 listopada
7 listopada 1918 r. zostaje utworzony Tymczasowy Rząd Ludowy. Na jego czele stanął Ignacy Daszyński. O realizacji idei równości przez rząd Daszyńskiego i książce "Duch równości" Richarda Wilkinsona i Kate Pickett rozmawiają: Adam Ostolski (Partia Zielonych) Weronika Śmigielska (Krytyka Polityczna - Klub w Krakowie) Krzysztof Wołodźko (pismo Nowy Obywatel) Dariusz Szczotkowski (Federacja Młodych Socjaldemokratów) Prowadzenie: Agata Czarnacka (Lewica24.pl) więcej...

Niepokojący stan populacji ryb Morza Bałtyckiego zauważony również przez rybaków
Niepokojący stan populacji ryb Morza Bałtyckiego zauważony również przez rybaków W poniedziałek odbyły się protesty polskich rybaków przeciwko polityce Unii Europejskiej względem połowów rybackich. Środowisko rybackie jest zaniepokojone stanem zasobów morskich. Tymczasem na szczeblu unijnym toczy się proces uzgadnienia nowego Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, od którego zależeć będzie przyszłość europejskiego rybołówstwa. więcej...
MEDIA
Omówienie komentarza Adama Ostolskiego do artykułu o siostrze Bernadecie i pedofilii
Adam Ostolski w odpowiedzi na reportaż "Dużego Formatu" "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadecie?" dla serwisu TOK FM na temat jak państwo powinno zachować się w obliczu problemów związanych z pedofilią w Kościele więcej...


Michał Wszołek dla "Pulsu Miasta" w KRK FM o Igrzyskach w Krakowie
Michał Wszołek, wiceprzewodniczący krakowskiego koła Partii Zielonych, aktywista inicjatywy "Kraków przeciw igrzyskom" wystąpił w specjalnym wydaniu "Pulsu Miasta" w KRK FM. więcej...


Wypowiedzi Joanny Erbel w mediach o jej kandydaturze na prezydentkę Warszawy
W meciach zawrzało - co powiedziała młoda Joanna Erbel o swojej kandydaturze? więcej...

REGIONY
FACEBOOK
ZIELONE INICJATYWY
Zielony Instytut
Zielone Wiadomości
Fundacja Heinricha Boella
Stowarzyszenie Eko-Unia
Ostra Zieleń
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,275,293 Unikalnych wizyt