ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności - Rss
Europejscy Zieloni bronią Piotra Ikonowicza
NewsyEuropejscy Zieloni stanęli w obronie Piotra Ikonowicza. Dziś apel o ułaskawienie obrońcy lokatorów, wieloletniego posła PPS, działacza społecznego, wystosowali do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego współprzewodniczący Grupy Zieloni/ Wolny Sojusz Europejski w Parlamencie Europejskim Rebecca Harms i Daniel Cohn-Bendit, legendarny przywódca paryskich protestów w maju 1968 roku, oraz współprzewodniczący Europejskiej Partii Zielonych - Monica Frassoni i Reinhardt Bütikofer.
Apelujemy o ułaskawienie Piotra Ikonowicza
Partia Zieloni apeluje do Pana Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, o skorzystanie z prawa łaski dla Piotra Ikonowicza, prawnika, dziennikarza, działacza społecznego, twórcy Kancelarii Sprawiedliwości Społecznego, wieloletniego parlamentarzysty Polskiej Partii Socjalistycznej.

Zieloni: Tak dla Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej w sprawie Bezwarunkowego Dochodu Podstawowego
Stanowiska Rady KrajowejRada Krajowa Partii Zieloni popiera Europejską Inicjatywę Obywatelską dla Bezwarunkowego Dochodu Podstawowego i deklaruje włączenie się w akcję zbierania podpisów. Do 14 stycznia 2014 roku organizatorzy inicjatywy muszą zebrać milion podpisów na terenie Unii Europejskiej, w tym co najmniej 37,5 tys. w Polsce. Chcemy być częścią tego procesu, zarówno dlatego, że popieramy inicjatywę obywatelską jako narzędzie demokracji, jak i dlatego, że dostrzegamy potrzebę poszukiwania na współczesne bolączki rozwiązań na skalę europejską. Idea bezwarunkowego dochodu podstawowego jest od lat przedmiotem debaty w ruchu Zielonych w całej Europie, wiele partii Zielonych zdecydowało się już wpisać ją do swojego programu.
Zieloni: Uwolnić zieloną trzydziestkę!
Stanowiska Rady KrajowejRada Krajowa Partii Zieloni wyraża solidarność z 30 zatrzymanymi przez Rosję aktywistkami i aktywistami Greenpeace'u i domaga się ich natychmiastowego uwolnienia. Traktowanie osób, które zwracają uwagę opinii publicznej na zagrożenia związane z planami eksploatacji złóż w rejonie Arktyki jako „piratów” to kpina z prawa i gwałt na demokracji.
Zieloni o skandalu wokół OZE
Stanowiska Rady KrajowejPartia Zieloni ostro skrytykowała założenia do nowej ustawy o odnawialnych źródłach energii, które rząd przedstawił 17 września br., a także sam tryb prac nad ustawą. Zieloni domagają się, by nowe prawo o odnawialnych źródłach energii (OZE) służyło społeczeństwu i środowisku oraz małym i średnim przedsiębiorstwom, a nie wielkim koncernom zatruwającym atmosferę.
Zieloni: Nie odkładajmy szabel, zacznijmy pracę nad wspólnym programem dla Warszawy
NewsyW liście otwartym skierowanym m.in. do działaczek i działaczy miejskich ruchów społecznych na rzecz demokracji, sprawiedliwości społecznej i ekologii warszawscy Zieloni zaapelowali o współpracę w nadchodzących wyborach samorządowych: stworzenie wspólnego programu dla Warszawy i wyłonienie wspólnej kandydatki na prezydentkę miasta.
Zieloni: Twój głos ma znaczenie! Idź na referendum!
NewsyZ niesmakiem i oburzeniem słuchamy kolejnych polityków i celebrytów, którzy zachęcają do nieuczestniczenia w warszawskim referendum. Z szacunku dla demokracji oraz gigantycznego wysiłku, jakim było zebranie podpisów pod wnioskiem o referendum, uważamy, że do czynnego udziału w tym głosowaniu należy zachęcać.
Zieloni i Partia Kobiet: Chcemy innej Europy!
NewsyNa dzisiejszej wspólnej konferencji prasowej Partia Zieloni i Partia Kobiet ogłosiły manifest europejski i zapowiedziały wspólny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Obie partie opowiedziały się za Europą społeczną i solidarną, progresywną i demokratyczną, a także ekologiczną, zdolną ochronić obywatelki i obywateli przed szaleństwami nacjonalizmu.
Zieloni przeciwko zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej
NewsyPartia Zieloni poparła apel skierowany do posłów i posłanek o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy mającej jeszcze bardziej zaostrzyć ustawę antyaborcyjną. Projekt przewiduje zakaz przerywania ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu. Proponowane zmiany w jeszcze większym stopniu ograniczą prawo kobiet do decydowania o sobie.
Zieloni: Przyłączmy się do Ogólnopolskich Dni Protestu
Stanowiska Rady KrajowejRada Krajowa Partii Zieloni wyraża swoje poparcie i solidarność dla organizatorów Ogólnopolskich Dni Protestu, które w dniach 11-14 września 2013 roku odbędą się w Warszawie. Bliska jest nam zarówno sama idea działań protestacyjnych podjętych przez koalicję związków zawodowych w związku z brakiem woli ze strony rządu, aby prowadzić dialog ze stroną związkową, jak i przedstawione przez nią postulaty.
Związkowcy i Zieloni razem o bezpiecznej Europie
NewsyEuroparlamentarzystki z Wielkiej Brytanii i Niemiec, wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka, działacze ruchów społecznych, eksperci i ekspertki oraz liderki i liderzy związkowi wzięli udział w pierwszym Kongresie Europa Społeczna. Zieloni, ruchy społeczne i związki zawodowe rozmawiały o wizji trwałego i bezpiecznego rozwoju w czasach europejskiego kryzysu.
"Zieloni - 10 lat dla zmiany" - publikacja jublieuszowa
Szanowni Państwo,
Z przyjemnością oddajemy w Wasze ręcę publikację jubileuszową "Zieloni - 10 lat dla zmiany". O Zielonych mówią między innymi Kinga Dunin, Jacek Bożek, Łukasz Moll, Magda Mosiewicz, Agnieszka Grzybek, Adam Ostolski, Dariusz Szwed, Radek Gawlik, Małgorzata Tkacz-Janik i Bartłomiej Kozek. Do tego obszerne kalendarium, program Zielonych w pytaniach i odpowiedziach i europejskie "Kto jest kim".
Zapraszamy do lektury!
Zieloni: Zamiast bajać o „zielonej wyspie” budujemy Europę Społeczną
NewsyJuż jutro Zieloni, wraz ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, spotykają się na Kongresie Europa Społeczna, by wspólnie debatować o przyszłości kontynentu. W dyskusji udział wezmą europosłanki i europosłowie, aktywistki i aktywiści oraz ekspertki i eksperci z dziedziny integracji europejskiej, zdrowia, edukacji oraz praw cyfrowych. Kongres jest alternatywą wobec PO-PiS-owskich personalnych rozgrywek.
Zieloni: Stop biznesowi na cierpieniu zwierząt
NewsyZieloni domagają się jak najszybszego wprowadzenia rekomendacji pokontrolnych z raportu NIK w sprawie sytuacji zwierząt bezdomnych i przebywających w schroniskach. Większość gmin nie wywiązuje się ze swoich obowiązków w zakresie opieki nad zwierzętami wynikających z ustawy o ochronie zwierząt.
Strona 3 z 52 < 1 2 3 4 5 6 > >>

Ładowanie
Zaproszenia
WARTO PRZECZYTAĆ
List otwarty do premiera: „Skąd pieniądze na atom?”
"Panie Premierze, Katastrofa w Fukushimie uświadomiła światu , że przemysł nuklearny jest nieubezpieczalny na handlowych rynkach ubezpieczeń. Wskazuje ona także finansowym rynkom, że odpowiedzialność z tytułu każdego większego wypadku natychmiast spowoduje bankructwo każdego operatora jeżeli koszty nie zostaną uspołecznione. Katastrofa w Fukushimie po raz kolejny potwierdza, że wielkoskalowa energetyka jądrowa nie ma przyszłości. Jest energetyką obarczoną bardzo wysokimi kosztami i stałą tendencją ich wzrostu, a także wysokimi ryzykami z nierozwiązywalnym problemem odpadów. Dlaczego zatem decydujemy się na inwestycję w technologię tak ryzykowną?" - pisze Adam Wedman w liście do Donalda Tuska. więcej...

Nagranie: Duch równości - duch niepodległości. Debata 7 listopada
7 listopada 1918 r. zostaje utworzony Tymczasowy Rząd Ludowy. Na jego czele stanął Ignacy Daszyński. O realizacji idei równości przez rząd Daszyńskiego i książce "Duch równości" Richarda Wilkinsona i Kate Pickett rozmawiają: Adam Ostolski (Partia Zielonych) Weronika Śmigielska (Krytyka Polityczna - Klub w Krakowie) Krzysztof Wołodźko (pismo Nowy Obywatel) Dariusz Szczotkowski (Federacja Młodych Socjaldemokratów) Prowadzenie: Agata Czarnacka (Lewica24.pl) więcej...

Niepokojący stan populacji ryb Morza Bałtyckiego zauważony również przez rybaków
Niepokojący stan populacji ryb Morza Bałtyckiego zauważony również przez rybaków W poniedziałek odbyły się protesty polskich rybaków przeciwko polityce Unii Europejskiej względem połowów rybackich. Środowisko rybackie jest zaniepokojone stanem zasobów morskich. Tymczasem na szczeblu unijnym toczy się proces uzgadnienia nowego Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, od którego zależeć będzie przyszłość europejskiego rybołówstwa. więcej...
MEDIA
Omówienie komentarza Adama Ostolskiego do artykułu o siostrze Bernadecie i pedofilii
Adam Ostolski w odpowiedzi na reportaż "Dużego Formatu" "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadecie?" dla serwisu TOK FM na temat jak państwo powinno zachować się w obliczu problemów związanych z pedofilią w Kościele więcej...


Michał Wszołek dla "Pulsu Miasta" w KRK FM o Igrzyskach w Krakowie
Michał Wszołek, wiceprzewodniczący krakowskiego koła Partii Zielonych, aktywista inicjatywy "Kraków przeciw igrzyskom" wystąpił w specjalnym wydaniu "Pulsu Miasta" w KRK FM. więcej...


Wypowiedzi Joanny Erbel w mediach o jej kandydaturze na prezydentkę Warszawy
W meciach zawrzało - co powiedziała młoda Joanna Erbel o swojej kandydaturze? więcej...

REGIONY
FACEBOOK
ZIELONE INICJATYWY
Zielony Instytut
Zielone Wiadomości
Fundacja Heinricha Boella
Stowarzyszenie Eko-Unia
Ostra Zieleń
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,275,322 Unikalnych wizyt