ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności - Rss
Tęcza wróciła na Plac Zbawiciela! Rozpoczyna się kampania wyborcza KW Partii Zieloni
RelacjeTęcza wróciła na plac Zbawiciela!

1 marca przed południem na warszawski plac Zbawiciela wróciła na chwilę tęcza. Partia Zieloni otworzyła pod tym symbolem swoją kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego, prowadzoną pod hasłem „Zmień Polskę, wybierz solidarną Europę!”.


Partia Zieloni i Młodzi Socjaliści: Nie dla wojny! Nie dla łamania prawa międzynarodowego! Nie dla agresji na Ukrainę!
NewsyApelujemy do polskich władz, Unii Europejskiej, jej państw członkowskich, Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz opinii międzynarodowej o zapobieżenie rozlewowi krwi i rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Młodzi Socjaliści i Partia Zieloni
01.03.2014
Partia Zieloni i Młodzi Socjaliści: Razem zmieńmy Europę!
NewsyPartia Zieloni i Młodzi Socjaliści podejmują współpracę w celu wzmocnienia zielono-lewicowego głosu w Europie. Naszym celem jest wprowadzenie do Parlamentu Europejskiego posłanek i posłów, którzy będą reprezentować sprawy ważne dla polskiego społeczeństwa.
Komitet Wyborczy Partia Zieloni oficjalnie zarejestrowany!
NewsyPartia Zieloni jako jedna z pierwszych partii w Polsce zarejestrowała komitet wyborczy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 maja. Z list komitetu startować będą również członkinie i członkowie Partii Kobiet, Młodych Socjalistów, Polskiej Partii Socjalistycznej, Wolnych Konopi oraz aktywistki i aktywiści miejscy.
List otwarty Przewodniczących Partii Zieloni do Jarosława Kaczyńskiego
Oświadczenia przewodniczącychAgnieszka Grzybek i Adam Ostolski, przewodniczący Partii Zieloni, odnieśli się w liście otwartym do Jarosława Kaczyńskiego do głównych tez programowych przedstawionych na ostatnim kongresie Prawa i Sprawiedliwości.
Zieloni: Domagamy się wprowadzenia sankcji wobec władz Ukrainy
Stanowiska Rady KrajowejRada Krajowa Partii Zieloni, szanując prawo ukraińskiego rządu do samostanowienia, wyraża solidarność i poparcie dla pokojowych manifestacji, które są demokratycznym wyrazem woli obywateli i obywatelek Ukrainy! Jesteśmy wstrząśnięci wypadkami ostatnich dni, które doprowadziły do rozlewu krwi i ofiar śmiertelnych.
Zieloni i Młodzi Socjaliści: Polską racją stanu jest prawda.Żądamy wyjaśnienia sprawy tajnych więzień CIA w Polsce
Stanowiska Rady KrajowejPartia Zieloni i Młodzi Socjaliści wspólnie domagają się szybkiego i rzetelnego wyjaśnienia sprawy tajnych więzień CIA w Polsce. Domagamy się: pełnej współpracy z Europejskim Trybunałem Praw Człowieka podczas rozpatrywania skarg przeciwko Polsce, zwolnienia kluczowych świadków w sprawie z tajemnicy państwowej, dopuszczenia pokrzywdzonych do udziału w śledztwie, zgodnie z tym, co gwarantuje im polskie i międzynarodowe prawo, umożliwienia pełnomocnikom pokrzywdzonych zapoznania się z aktami sprawy, ochrony niezależności i bezstronności toczącego się śledztwa. W przypadku udowodnienia złamania prawa przez urzędników państwowych należy ich – zgodnie z prawem – pociągnąć do odpowiedzialności.
Zieloni: Spójna polityka transportowa – ratunek przed katastrofą
NewsyPartia Zieloni zaapelowała w liście otwartym do Pana Premiera Donalda Tuska i minister Elżbiety Bieńkowskiej o radykalną zmianę polskiej polityki transportowej. Zdaniem Zielonych musi ona zapewniać długofalową wizję rozwoju zrównoważonego transportu, zwłaszcza kolejowego i miejskiego. Szansę na rozwój zapewnią środki unijne przewidziane na lata 2014-2020, pod warunkiem, że polski rząd będzie potrafił z tej okazji skorzystać.
Chaos w gazie łupkowym: raport NIK potwierdza zarzuty Zielonych
NewsyBrak rzetelnego nadzoru ze strony państwa, lekceważenie przepisów o ochronie środowiska, ignorowanie ryzyka korupcji, przymykanie oczu na nieprzestrzeganie przez firmy wydobywcze warunków koncesji, nonszalancki stosunek do próbek geologicznych – to tylko niektóre z wniosków z kontroli NIK nad poszukiwaniem, wydobywaniem i zagospodarowaniem gazu ze złóż łupkowych. Zdaniem Partii Zieloni obarczenie ministerstwa środowiska odpowiedzialnością za poszukiwanie i wydobycie gazu łupkowego prowadzi do konflikt interesów – ministerstwo jest rozliczane nie z ochrony środowiska, ale z doprowadzenia do jak najszybszego wydobycia gazu łupkowego, nawet kosztem środowiska.
Stop norowaniu - Zieloni przeciw dręczeniu zwierząt
Stanowiska Rady KrajowejPartia Zieloni wyraża stanowczy protest przeciwko łamiącym elementarne standardy poszanowania praw zwierząt organizowanym w naszym kraju konkursom norowania. W ciągu ostatnich tygodni dochodzą do nas coraz liczniejsze sygnały zaniepokojenia oraz sprzeciwu ze strony środowisk ekologów, miłośników i obrońców praw zwierząt poruszonych okrucieństwem, jakie towarzyszy tym bardzo brutalnym, nie liczącym się z cierpieniem żywych istot „rozrywkom” myśliwych.
Zieloni apelują: w sprawie igrzysk powinni decydować mieszkańcy!
Newsy Krakowskie koło Zielonych sprzeciwia się lekceważeniu głosu mieszkańców w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków 2022. Domagamy się rozpowszechnienia wszystkich oficjalnych dokumentów dotyczących ZIO wśród mieszkańców Krakowa, przeprowadzenia niezależnych analiz ekologicznego i ekonomiczno-społecznego wpływu igrzysk, przeprowadzenia na ich temat panelu obywatelskiego lub sondażu deliberatywnego z udziałem mieszkańców, ekspertów i polityków oraz zainicjowania przez Radę Miasta Krakowa referendum w tej sprawie.
Zieloni: Nauczyciele walczą o jakość publicznej oświaty
Stanowiska Rady KrajowejPartia Zieloni gorąco popiera protest Związku Nauczycielstwa Polskiego przeciwko planowanym zmianom w ustawie o systemie oświaty i w Karcie Nauczyciela. Uważamy, że działania Ministerstwa Edukacji Narodowej godzą w interes oświaty oraz w autonomię nauczycieli i nauczycielek.
Zieloni na COP 19
NewsyNaszą przyszłość definiuje nie tylko historia, ale także decyzje, które podejmujemy teraz. Jesteśmy oburzeni antyspołeczną i antyklimatyczną polityką rządu, która sprawia, że rząd znalazł się w kuriozalnym sojuszu programowym z narodowcami. Postanowiliśmy pokazać, że jest dla niej prawdziwa alternatywa. Dlatego z okazji trwającego właśnie szczytu klimatycznego COP 19 Partia Zieloni wspólnie z kilkunastoma organizacjami społecznymi oraz Grupą Zieloni/WSE w Parlamencie Europejskim przygotowały szereg wydarzeń, które pokazują, jak wielką szansą dla rozwoju polskiej gospodarki i polskiego społeczeństwa jest polityka klimatyczna. Dlatego Partia Zieloni będzie dyskutować i słuchać: przedsiębiorców, naukowców, związkowców, rolników i obywateli/ obywatelek, którzy chcą poważnie rozmawiać z nami o polityce klimatycznej.
Warszawscy Zieloni: Żądamy dymisji ministra Sienkiewicza i komendanta głównego policji
NewsyApelujemy do władz państwowych o stanowcze działania zapobiegające dalszym bandyckim zachowaniom na ulicach Warszawy. Żądamy skutecznego pociągnięcia do karnej odpowiedzialności zarówno sprawców ataków na mieszkańców, podpaleń i niszczenia mienia, jak również pociągnięcia do odpowiedzialności przywódców narodowego Marszu Niepodległości i osób zarządzających miastem. Brak odpowiedniego zabezpieczenia marszu i spóźniona reakcja zarządzających miastem doprowadziły do sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu mieszkańców i mieszkanek Warszawy i pozostawiły za sobą zdewastowane budynki i ulice.
Strona 2 z 52 < 1 2 3 4 5 > >>

Ładowanie
Zaproszenia
WARTO PRZECZYTAĆ
List otwarty do premiera: „Skąd pieniądze na atom?”
"Panie Premierze, Katastrofa w Fukushimie uświadomiła światu , że przemysł nuklearny jest nieubezpieczalny na handlowych rynkach ubezpieczeń. Wskazuje ona także finansowym rynkom, że odpowiedzialność z tytułu każdego większego wypadku natychmiast spowoduje bankructwo każdego operatora jeżeli koszty nie zostaną uspołecznione. Katastrofa w Fukushimie po raz kolejny potwierdza, że wielkoskalowa energetyka jądrowa nie ma przyszłości. Jest energetyką obarczoną bardzo wysokimi kosztami i stałą tendencją ich wzrostu, a także wysokimi ryzykami z nierozwiązywalnym problemem odpadów. Dlaczego zatem decydujemy się na inwestycję w technologię tak ryzykowną?" - pisze Adam Wedman w liście do Donalda Tuska. więcej...

Nagranie: Duch równości - duch niepodległości. Debata 7 listopada
7 listopada 1918 r. zostaje utworzony Tymczasowy Rząd Ludowy. Na jego czele stanął Ignacy Daszyński. O realizacji idei równości przez rząd Daszyńskiego i książce "Duch równości" Richarda Wilkinsona i Kate Pickett rozmawiają: Adam Ostolski (Partia Zielonych) Weronika Śmigielska (Krytyka Polityczna - Klub w Krakowie) Krzysztof Wołodźko (pismo Nowy Obywatel) Dariusz Szczotkowski (Federacja Młodych Socjaldemokratów) Prowadzenie: Agata Czarnacka (Lewica24.pl) więcej...

Niepokojący stan populacji ryb Morza Bałtyckiego zauważony również przez rybaków
Niepokojący stan populacji ryb Morza Bałtyckiego zauważony również przez rybaków W poniedziałek odbyły się protesty polskich rybaków przeciwko polityce Unii Europejskiej względem połowów rybackich. Środowisko rybackie jest zaniepokojone stanem zasobów morskich. Tymczasem na szczeblu unijnym toczy się proces uzgadnienia nowego Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, od którego zależeć będzie przyszłość europejskiego rybołówstwa. więcej...
MEDIA
Omówienie komentarza Adama Ostolskiego do artykułu o siostrze Bernadecie i pedofilii
Adam Ostolski w odpowiedzi na reportaż "Dużego Formatu" "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadecie?" dla serwisu TOK FM na temat jak państwo powinno zachować się w obliczu problemów związanych z pedofilią w Kościele więcej...


Michał Wszołek dla "Pulsu Miasta" w KRK FM o Igrzyskach w Krakowie
Michał Wszołek, wiceprzewodniczący krakowskiego koła Partii Zielonych, aktywista inicjatywy "Kraków przeciw igrzyskom" wystąpił w specjalnym wydaniu "Pulsu Miasta" w KRK FM. więcej...


Wypowiedzi Joanny Erbel w mediach o jej kandydaturze na prezydentkę Warszawy
W meciach zawrzało - co powiedziała młoda Joanna Erbel o swojej kandydaturze? więcej...

REGIONY
FACEBOOK
ZIELONE INICJATYWY
Zielony Instytut
Zielone Wiadomości
Fundacja Heinricha Boella
Stowarzyszenie Eko-Unia
Ostra Zieleń
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,275,228 Unikalnych wizyt