ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/26
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Aktualności - Rss
Ogłoszenie list Partii Zieloni w okręgu 6 (Łódzkie)
NewsyZmień Polskę – Wybierz Solidarną Europę!” – pod takim hasłem kampanię wyborczą do europarlamentu rozpoczyna Partia Zieloni. Na piątkowej konferencji w sali konferencyjnej Hostelu La Granda przedstawiła swoją listę kandydatów z okręgu łódzkiego.

Tym, co wyróżnia propozycję Zielonych, jest lista skonstruowana zgodnie z zasadą parytetu i tzw. suwaka, czyli naprzemiennego umieszczania na listach wyborczych kobiet i mężczyzn. Dzięki temu Partia Zieloni może pochwalić się największą reprezentacją kobiet wśród komitetów wyborczych.

Listę wyborczą otwiera Mateusz Mirys, dziennikarz, redaktor naczelny lokalnego miesięcznika, aktywista społeczny i polityczny, członek władz krajowych Młodych Socjalistów. W rodzinnym Zgierzu zajmował się rozwojem kultury i sztuki, animowaniem aktywności społecznej, promocją dziedzictwa kulturowego miasta oraz obywatelskim nadzorem nad władzą lokalną. Jego działalność została doceniona zgierskim „Kameleonem” w kategorii Działalności na Rzecz Społeczności Lokalnej. Dał się również poznać jako inicjator kampanii obywatelskiego bojkotu Reserved i innych marek korporacji LPP, motywowanego wyprowadzeniem przez firmę zysków do rajów podatkowych. Jest doktorantem w Instytucie Kultury Współczesnej UŁ, a także świeżo upieczonym tatą.

Mateusz Mirys

- Pora na to, by pojawił się w debacie publicznej podmiot, który walczy o prawa pracowników, studentów zatrudnianych na śmieciówkach, lokatorów wyrzucanych bezprawnie z mieszkań, bezrobotnych. Który reprezentuje radykalnie odmienną wizję polityki – przekonywał w krótkim wystąpieniu Mirys.

Na drugim miejscu znalazła się Iza Desperak, aktywistka równościowa, współautorka programów edukacji równościowej dla młodzieży i liderka szkoleń antydyskryminacyjnych dla nauczycielek nauczycieli, policji i mediów. Desperak na co dzień jest adiunktem w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie zajmuje się nierównościami społecznymi, zwłaszcza ich dżenderowym wymiarem. Współorganizowała wszystkie łódzkie manify. Członkini Rady Programowej Łódzkiego Kongresu Kobiet i społecznego zespołu ds. budżetu obywatelskiego w Łodzi, od wielu lat walczy o przywrócenie funduszu alimentacyjnego, wprowadzenie parytetu płci na listach wyborczych, zniesienie zakazu aborcji i wprowadzenie związków partnerskich. Z Partią Zieloni sympatyzuje od 2004 r., kandydowała z jej list w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 r.

Pierwszą trójkę zamyka Paweł Hajncel, znany łódzki artysta i działacz społeczny, dalej znalazła się Karolina Musielak – aktywistka społeczna, zaangażowana głównie w działania związane z przedsiębiorczością społeczną i propagowaniem idei partnerstw lokalnych. Kolejne osoby na liście to: społecznik związany z muzeum kanału Dętka, Waldemar Marzec, Bogusława Durajska – nauczycielka i edukatorka z zakresu praw człowieka, Dawid Dobrowolski – współprzewodniczący koła łódzkiego Partii Zieloni, Wioleta Krysiak, działaczka na rzecz osób wykluczonych oraz Tomasz Orzechowski, który w Parlamencie Europejskim chce nadzorować prace nad TTIP oraz prawnym zabezpieczeniem prywatności osobowej.

- Europa bez energetycznego ubóstwa, energia odnawialna, tania i dostępna dla każdego obywatela, bez lobbingu korporacji energetycznych i naftowo-gazowych. Z prawdziwym rynkiem wolnego handlu, nie zmonopolizowanym korporacyjnie. Zakazane nieetyczne działania korporacyjne w każdej dziedzinie: zdrowia, żywności, energii, klimatu. Każdy mieszkaniec Europy powinien mieć zapewniony równy dostęp do środowiska, w tym wszystkich jego produktów, co zostaje obecnie zawłaszczane przez globalny korporacjonizm. Moją maksymą jest cytat z Agendy 21 – Myśl globalnie – działaj lokalnie – podsumowuje kandydatka numer dziesięć, Teresa Adamska, zasłużona dla regionu założycielka stowarzyszenia Centrum Zrównoważonego Rozwoju.

Pełna lista kandydatów i kandydatek w okręgu 6 (Łódzkie)
1 Mateusz Mirys
2 Iza Desperak
3 Paweł Hajncel
4 Karolina Musielak
5 Waldemar Marzec
6 Bogusława Durajska
7 Dawid Dobrowolski
8 Wioleta Krysiak
9 Tomasz Orzechowski
10 Teresa Adamska

Skomentuj na Facebooku!
Wypowiedz się!
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,522,525 Unikalnych wizyt