ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Agnieszka Grzybek - RSS

Agnieszka Grzybek

e-mail
Strona www
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Przewodnicząca Partii po raz drugi pełniąca tę funkcję, tym razem parytetowo z Radkiem Gawlikiem. Ekspertka od problematyki równego statusu kobiet i mężczyzn, od 1997 roku działa w polskim ruchu kobiecym.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Pikieta "Solidarni z Żurawlowem" odbyła się 15 lipca 2013 r. pod Ministerstwem Środowiska w Warszawie. Rolnicy z Żurawlowa od 5 tygodni walczą z amerykańską globalną firmą wydobywczą Chevron wspieraną przez Ministerstwo Środowiska,rząd i władze samorządowe.


Sobotnie zgromadzenia Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej pokazują jedno – żadna z tych partii nie traktuje poważnie ochrony środowiska jako szansy na rozwój polskiej gospodarki. Zamiast prześcigać się na ilość energii generowanej ze źródeł odnawialnych wolą licytować się, która z nich jest bardziej przeciwna ambitnej polityce energetyczno-klimatycznej Unii Europejskiej.


Przewodnicząca Partii Zieloni Agnieszka Grzybek powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że sygnatariusze listu postawili premierowi kilka pytań. Chcą wiedzieć, jakie konkretne działania podjął rząd, aby chronić obywateli przed łamaniem ich podstawowych praw, przede wszystkim prawa do tajemnicy korespondencji, a także, czy dane zbierane w Polsce trafiają do służb specjalnych Stanów Zjednoczonych lub innych państw.


W związku ze skandalem wokół PRISM Zieloni wspólnie z Polską Partią Piratów, Demokracją Bezpośrednią, Partią Libertariańską i stowarzyszeniem mPolska wystosowali do Premiera list otwarty, domagając się informacji na temat działań podjętych przez polski rząd w celu ochrony obywatelek i obywateli RP przed bezprawną inwigilacją.


Platforma Obywatelska, szukając pomysłu na spadające sondaże, rozważa „powrót do korzeni” i zniesienie finansowania partii politycznych z budżetu. Zieloni uważają, że prawo powinno zmuszać partie do wydawania publicznych pieniędzy na badania i na analizy zamiast na drogie wina.


Koalicja chce, aby ceny biletów wróciły do wysokości z 2012 r. oraz by nie weszła w życie kolejna podwyżka zaplanowana na 2014 r. - Mam nadzieję, że radni pochylą się na projektem uchwały. Zaangażowanie mieszkańców w inicjatywę było bardzo duże - powiedziała we wtorek na konferencji prasowej Agnieszka Grzybek z Partii Zielonych. Grzybek zaznaczyła, że miasto uzasadnia podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej inwestycjami w transport a jednocześnie likwiduje linie autobusowe. Jak podkreśliła, miejskie inwestycje nie powinny być realizowane kosztem ograniczania usług.


Agnieszka Grzybek, szefowa Zielonych, uważa, że na kongresie trudno było uniknąć pytań o związki partnerskie, skoro w tym dniu przez Warszawę przeszła Parada Równości – jedyna impreza, która zjednoczyła całą lewicę. Wzięli w niej udział i działacze SLD, i Europy Plus, i przedstawicielki Kongresu Kobiet. Wygląda więc na to, że jedynym postulatem wspólnym dla całej lewicy są dziś związki partnerskie. A premier Tusk, dystansując się od tego tematu, postawił wyraźną granicę między lewicą a prawicą.


W miniony weekend odbyły się dwa wydarzenia ważne dla lewicy i ruchów społecznych w Polsce: Kongres Kobiet i Parada Równości. W obu wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki Partii Zieloni: przewodnicząca partii Agnieszka Grzybek przemawiała na Kongresie Kobiet, przewodniczący partii Adam Ostolski - na Paradzie Równości.


Agnieszka Grzybek z Partii Zielonych mówiła z kolei, że kobiecą partię powinno interesować wszystko co ważne - prywatyzacja szpitali, energetyka, ekologia, ekonomia społeczna.


Proszę przyjąć wyrazy naszej solidarności i poparcia dla Waszego protestu. Od 2 lat kibicujemy Waszej walce przeciwko poszukiwaniom gazu łupkowego bardzo ryzykowną technologią szczelinowania hydraulicznego. Broniąc Waszej wsi, walczycie jednocześnie o prawo do czystego środowiska, do zachowania sposobu życia opartego na rolnictwie, a także o demokratyczne standardy i przejrzyste prawo – czyli o kwestie ważne dla wszystkich Polaków i Polek - napisali przewodniczący Partii Zieloni Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski do mieszkańców Żurawlowa. Swój list w z wyrazami poparcia przysłał również zielony eurodeputowany José Bové.


- Kongresowi, jak co roku, towarzyszyć będą również wydarzenia kulturalne. W piątkowy wieczór wystąpi Andrzej Sikorowski z córką Mają w ramach specjalnie przygotowanego na tę okazję Koncertu dla Partnerstwa. Na sobotę zaplanowano recital Marysi Sadowskiej. Będzie można także zobaczyć wystawę fotograficzną Gender Blender oraz innowacyjny projekt „Ladacznica”, będący połączeniem designu i psychologii. Odbędzie się również projekcja filmu „Dzień Kobiet” – wymieniała atrakcje Kongresu w PR24 Agnieszka Grzybek , również z Rady Programowej Kongresu Kobiet oraz współprzewodnicząca partii „Zieloni”.


W czasie, gdy Europa poszukuje rozwiązań kryzysu na miarę XXI wieku – proponując rozwiązania pozwalające godzić elastyczność zatrudnienia z bezpieczeństwem socjalnym, skracając czas pracy, aby można się było nią dzielić, zwiększając wydajność pracy i inwestując w innowacyjność – Platforma Obywatelska przedstawia pomysły rodem z XIX-wieku. Chce wydłużyć czas pracy i zlikwidować nadgodziny.


Przewodniczący Partii Zieloni Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski odpowiedzieli Hannie Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej, i Marcinowi Korolcowi, ministrowi środowiska, którzy po latach dostrzegli wreszcie zjawisko zmian klimatycznych. Zamiast biernego czekania, aż skutki zmian klimatycznych będą coraz dotkliwsze dla budżetu państwa, radzą działać już teraz i proponują zielone rozwiązania.


- Od zawsze wśród najważniejszych postulatów Partii Zielonych znajdowały się prawa osób homoseksualnych, dlatego nie mogło mnie tu dziś nie być. Zresztą wśród członków naszej partii jest sporo gejów - dodała Agnieszka Grzybek, szefowa Partii Zielonych.


Agnieszka Grzybek: Lewica nie potrzebuje partii wodzowskiej. Na Kongresie Lewicy środowiska społeczne będą tylko ornamentem dla SLD.
Strona 4 z 18 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,275,393 Unikalnych wizyt