ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Agnieszka Grzybek - RSS

Agnieszka Grzybek

e-mail
Strona www
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Przewodnicząca Partii po raz drugi pełniąca tę funkcję, tym razem parytetowo z Radkiem Gawlikiem. Ekspertka od problematyki równego statusu kobiet i mężczyzn, od 1997 roku działa w polskim ruchu kobiecym.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Na dzisiejszej wspólnej konferencji prasowej Partia Zieloni i Partia Kobiet ogłosiły manifest europejski i zapowiedziały wspólny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Obie partie opowiedziały się za Europą społeczną i solidarną, progresywną i demokratyczną, a także ekologiczną, zdolną ochronić obywatelki i obywateli przed szaleństwami nacjonalizmu.


Na wspólnej konferencji prasowej 3 października Partia Zieloni i Partia Kobiet ogłosiły manifest europejski i zapowiedziały wspólny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Obie partie opowiedziały się za Europą społeczną i solidarną, progresywną i demokratyczną, a także ekologiczną, zdolną ochronić obywatelki i obywateli przed szaleństwami nacjonalizmu.


Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Partii Zieloni, w TOK FM o feminiźmie, sytuacji kobiet i Zielonych.


Agnieszka Grzybek w TOK FM o tym, czy bary mleczne są nam jeszcze potrzebne?


Agnieszka Grzybek, liderka Partii Zielonych i zarazem działaczka Kongresu Kobiet, uważa, że żadna aktywna kobieta nie zaryzykuje swojego dorobku dla partii czy koalicji, która mimo miesięcy funkcjonowania na scenie politycznej nie jest w stanie określić się programowo. Grzybek podkreśla, że politycy formacji wysyłają sprzeczne sygnały. Z jednej strony przekonują, że chcą tworzyć formację centrolewicową, a z drugiej prof. Jan Hartman, który ma być jednym z liderów nowej partii Palikota, w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” popiera odpłatność za usługi publiczne, takie jak opieka zdrowotna czy studia wyższe.


Europarlamentarzystki z Wielkiej Brytanii i Niemiec, wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka, działacze ruchów społecznych, eksperci i ekspertki oraz liderki i liderzy związkowi wzięli udział w pierwszym Kongresie Europa Społeczna. Zieloni, ruchy społeczne i związki zawodowe rozmawiały o wizji trwałego i bezpiecznego rozwoju w czasach europejskiego kryzysu.


Już jutro Zieloni, wraz ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, spotykają się na Kongresie Europa Społeczna, by wspólnie debatować o przyszłości kontynentu. W dyskusji udział wezmą europosłanki i europosłowie, aktywistki i aktywiści oraz ekspertki i eksperci z dziedziny integracji europejskiej, zdrowia, edukacji oraz praw cyfrowych. Kongres jest alternatywą wobec PO-PiS-owskich personalnych rozgrywek.


Podczas Akademii Feministycznej 21 sierpnia 2013 r. w Fundacji Feminoteka Agnieszka Grzybek wygłosiła wykład na temat feminizmu w Polsce po transformacji ustrojowej oraz specyfice współczesnych nurtów ruchu kobiecego. O co chodzi współczesnym polskim feministkom? Czy zawsze się ze sobą zgadzają? Gdzie w ruchu kobiecym przebiegają podziały? Co w życiu polskich kobiet zmieniła transformacja ustrojowa? To tylko wybrane kwestie, które podjęła Agnieszka Grzybek -- działaczka feministyczna, tłumaczka i redaktorka związana z polskim ruchem feministycznym od 1997 roku. Koordynatorka programu "Demokracja Płci" jest także współzałożycielką i członkinią Porozumienia Kobiet 8 Marca oraz członkinią Rady Programowej Kongresu Kobiet i zespołu „Krytyki Politycznej".


- Tegoroczny Regionalny Kongres Kobiet obejmie swoim zasięgiem nie tylko Goleniów i Czarnocin, ale także inne miasta. Swój udział zapowiedziały między innymi Wanda Nowicka, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Magda Środa. Debaty i rozmowy będą dotyczyły problemów poruszanych do tej pory przez Kongres Kobiet, ale ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień ekonomicznych, ale także kwestii godzenia ról zawodowych i rodzinnych – zachęcała w PR24 Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Partii Zieloni i przedstawicielka Kongresu Kobiet Polskich


Grzybek: Nieracjonalne wydatki później muszą być finansowane z kieszeni podatników. Ze współprzewodniczącą Partii Zieloni Agnieszką Grzybek rozmawia – o planowanym Kongresie Europy Społecznej – Agata Czarnacka.


Warszawskie koło Partii Zieloni, będące częścią Inicjatywy Obywatelskiej Stop Podwyżkom Cen Biletów ZTM, domaga się jak najszybszego wprowadzenia pod obrady Rady Miasta obywatelskiego projektu uchwały przywracającego ceny biletów z 2012 roku. Projekt powinien być rozpatrywany wspólnie z ogłoszoną w miniony czwartek przez Ratusz propozycją nowej taryfy cen biletów komunikacji miejskiej, przewidującą tańsze bilety dla osób uprawnionych do Karty Warszawiaka, czyli płacących podatki w stolicy.


- To jest dla nas desperacka próba ratowania wizerunku w obliczu zbliżającego się referendum, którego termin został wyznaczony na 13 października. Rozumiem też, że jest to odpowiedź na naszą inicjatywę uchwałodawczą z tym, że chcielibyśmy, żeby obie propozycje: nasza inicjatywa uchwałodawcza i propozycja ratusza były rozpatrywane wspólnie, na tej samej sesji Rady Warszawy. (…) Ta propozycja byłaby rzeczywiście rewolucyjna, gdyby ratusz rzeczywiście zdecydował się przywrócić ceny biletów z 2012 roku - mówiła w audycji Tak sobie myślę w RDC Agnieszka Grzybek z Partii Zielonych, inicjatywa obywatelska “Stop podwyżkom cen biletów ZTM”.


Agnieszka Grzybek z Partii Zieloni o tym jak powinniśmy reagować na ostatnie zachowania kiboli.


Rada Krajowa Partii Zieloni (d. Zieloni 2004) podjęła decyzję o wystawieniu własnych list do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Oznacza to, że ugrupowanie Adama Ostolskiego i Agnieszki Grzybek, odrzuciło możliwość wspólnego startu z Europą Plus i Sojuszem Lewicy Demokratycznej, decydując się na utworzenie osobnego komitetu. Zieloni zaprosili do współpracy wszystkie osoby i środowiska, którym bliska jest ich wizja Europy.


Zieloni zapowiedzieli samodzielny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego, zapraszając jednocześnie do tworzenia wspólnych list wszystkie osoby i środowiska, którym bliska jest wizja Europy otwartej i solidarnej, nieprzerzucającej kosztów kryzysu na społeczeństwa.
Strona 3 z 18 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,502,943 Unikalnych wizyt