ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Agnieszka Grzybek - RSS

Agnieszka Grzybek

e-mail
Strona www
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Przewodnicząca Partii po raz drugi pełniąca tę funkcję, tym razem parytetowo z Radkiem Gawlikiem. Ekspertka od problematyki równego statusu kobiet i mężczyzn, od 1997 roku działa w polskim ruchu kobiecym.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

W miniony weekend zakończył się I Letni Zielony Uniwersytet Europejski, w którym udział wzięło ponad 800 osób z całej Europy. Podczas Uniwersytetu, organizowanego przez eurodeputowanych z Grupy Zielonych w Parlamencie Europejskim, Europejską Partię Zielonych, partie niemieckich i polskich Zielonych, dyskutowano o przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym, o Europie socjalnej w zglobalizowanym świecie, przyszłości Unii Europejskiej i roli, jaką mają do odegrania Zieloni, a także konflikcie w Gruzji. Przewodniczący Zielonych Agnieszka Grzybek i Dariusz Szwed oceniają jego znaczenie.


Ósmego marca w Warszawie i Krakowie, Zieloni 2004 rozpoczęli zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o refundacji leków antykoncepcyjnych. "Chcemy, aby obywatelki i obywatele mieli poczucie bezpieczeństwa nie tylko na ulicach, ale także w życiu prywatnym, dlatego wychodzimy z inicjatywą wprowadzenia refundacji za leki antykoncepcyjne" - powiedział Adam Ostolski, współprzewodniczący koła warszawskich Zielonych 2004, którzy na Nowym Świecie rozpoczęli dziś akcję zbierania podpisów.


"Bronimy prawa obywatelek i obywateli do wolnego i odpowiedzialnego planowania swojego życia" – stwierdził Adam Ostolski podczas zbierania podpisów pod ustawą o refundacji leków antykoncepcyjnych.


Zielone kandydatki i kandydaci protestują przeciwko emitowanym w ośmiu regionalnych oddziałach TVP faszystowskim spotom wyborczym. Zapowiadają złożenie doniesienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.


W piątek 16 września Łódzką Kartę Kobiet podpisały Agnieszka Grzybek, kandydatka Zielonych w okręgu 9 Łódź, Beata Nowak, kandydatka Zielonych w okręggu 11 Sieradz, prof. Zdzisława Janowska, liderka listy SDPL-UP-Zieloni2004 oraz inne kandydatki startujące z listy 5.


Agnieszka Grzybek, kandydatka Zielonych 2004 z okręgu 9 Łódź, i Beta Nowak, kandydatka Zielonych 2004 w okręgu 11 Sieradz wzięły udział w debacie zorganizowanej przez nieformalną grupę Łódź Gender. Przekonywały, że warto iść na wybory i że głos oddany na Zielonych nie będzie głosem straconym, ale inwestycją w przyszłość.


Agnieszka Grzybek, kandydatka Zielonych 2004 w okręgu łódzkim, Magda Mosiewicz, współprzewodnicząca Zielonych 2004 i liderka listy 5 w okręgu podwarszawskim oraz Małgorzata Tkacz-Janik, startująca z trzeciego miejsca w okręgu gliwickim, były gościniami Loży Kobiet. Podczas spotkania, które odbyło się 15 września w Warszawie, Loża Kobiet przedstawiła kandydatki z różnych ugrupowań politycznych, które będą przez nią popierane w wyborach. Gościnią specjalną była min. Magdalena Środa, Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn.


Działając od kilku lat w OŚCe i biorąc udział w wielu inicjatywach pozarządowych, znając specyfikę III sektora i problemy, z jakimi się boryka, zamierzam przyczynić się swoją pracą w parlamencie do wzmocnienia jego potencjału i zapewnienia mu lepszych warunków rozwoju.


Od samego początku jedną z najważniejszych dla Zielonych kwestii była równość kobiet i mężczyzn. To dlatego w statucie znalazł się zapis o parytetowym udziale kobiet i mężczyzn na listach wyborczych oraz we władzach partii. Dla Zielonych 2004, jako jedynej partii w Polsce, prawa kobiet nie są pustym frazesem, ale naprawdę są przez nas realizowane.
Strona 18 z 18 << < 15 16 17 18
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,275,403 Unikalnych wizyt