ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Agnieszka Grzybek - RSS

Agnieszka Grzybek

e-mail
Strona www
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Przewodnicząca Partii po raz drugi pełniąca tę funkcję, tym razem parytetowo z Radkiem Gawlikiem. Ekspertka od problematyki równego statusu kobiet i mężczyzn, od 1997 roku działa w polskim ruchu kobiecym.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Agnieszka Grzybek mówiła w Jedynce, że moment, w którym rekonstrukcja rządu została ogłoszona jest dosyć zaskakujący. - Stało się to podczas drugiego tygodnia negocjacji konferencji klimatycznej i to tego tygodnia, który jest najważniejszy, ponieważ do Warszawy zjechali przedstawiciele państw i toczą się rozmowy na wysokim szczeblu. Decyzja o zmianie na stanowisku ministra środowiska, który jest przewodniczącym szczytu klimatycznego, odbiła się głośnym echem i była bardzo mocna krytykowana. W świecie dyplomacji takich decyzji się nie podejmuje - podkreśliła współprzewodnicząca Partii Zieloni


- Jak się zaczęła ta cała euforia łupkowa kilka lat temu i rozmawialiśmy z geologami jak wygląda ta sytuacja to oni już wtedy się śmiali, że ten raport, który został przez amerykańska firmę conultingową przygotowany, i na którego podstawie strategię przygotowywał polski rząd była śmiechu warta. Geolodzy mówili, że w Polsce nie ma takich złóż łupków, które by pozwalały na opłacalne wydobycie gazu. Koncerny wycofują się nie dlatego, że nie ma dla nich dobrego prawa, tylko dlatego, że wiedzą już, że jest to biznes nieopłacalny - mówiła Agnieszka Grzybek z Partii Zieloni.


Choć Ikonowiczowie chwilowo zmienili adres, ich mieszkanie wcale nie stoi puste. Akurat goszczą małżeństwo z 12-letnią córką. – Ci ludzie zostali wyeksmitowani na bruk za długi, kobieta dostała miejsce w noclegowni dla samotnych matek, a mąż spał w samochodzie – opowiada Agnieszka Grzybek z Partii Zielonych. – Piotrek wziął ich do siebie, bo opieka społeczna chciała im odebrać córkę, argumentując, że nie są w stanie zapewnić dziecku mieszkania. Jednocześnie prowadził negocjacje z miastem w sprawie lokalu zastępczego dla nich. Nie wiem, czy którykolwiek polityk byłby do tego zdolny, ale Ikonowicz zawsze żył zgodnie ze swoimi przekonaniami.


Referendum w sprawie sześciolatków i wprowadzenia obowiązku organizacji przez państwo referendum w sprawie, w której zbierze się milion podpisów, chce nietypowa koalicja młodych Polaków. Od szefowej partii Zieloni Agnieszki Grzybek po Przemysława Holochera, honorowego prezesa Obozu Narodowo-Radykalnego.


- Wiele osób zaczęło się poruszać po mieście na piechotę albo jeździ na gapę. Zależy nam, by odejść od myślenia, że transport musi być w dużej części finansowany z biletów. To usługa, do której powinni mieć dostęp wszyscy - przekonywała Agnieszka Grzybek z Partii Zieloni.


– Coś z naszym państwem nie jest w porządku, jeśli czyściciele kamienic nie ponoszą żadnych konsekwencji, mogą bezkarnie zastraszać i stosować przemoc wobec lokatorów, a ci, którzy bronią lokatorów przed tymi bezprawnymi praktykami - jak Ikonowicz - są skazywani na więzienie – komentuje Agnieszka Grzybek z Partii Zieloni.


TOK FM: Wydarzenia komentują Renata Grochal ( Gazeta Wyborcza ), Dominika Wielowieyska, Agnieszka Grzybek ( Kongres Kobiet, Partia Zieloni ) i Tomasz Lisicki ( Do Rzeczy )


Ze współprzewodniczącą Partii Zieloni Agnieszką Grzybek rozmawia Agata Czarnacka o pomyśle zaprzestania finansowania partii politycznych.


- Zupełnie niezrozumiałe są powody, dla których rząd wyrzucił do kosza efekt trzyletnich prac nad ustawą o odnawialnych źródłach energii i powołał wąski zespół, który opracował nowe założenia bez konsultacji ze środowiskiem producentów energetyki odnawialnej - powiedziała Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Partii Zieloni.


Coraz więcej ludzi nie chce już uczestniczyć w pseudopolitycznym teatrze - mówi Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Partii Zieloni w rozmowie z Cezarym Michalskim.


Sze­fo­wa par­tii Zie­lo­nych Agniesz­ka Grzy­bek do­da­ła, że o wpro­wa­dze­niu ta­kie­go roz­wią­za­nia mówi się w Niem­czech czy Szwaj­ca­rii. W kon­fe­ren­cji wzię­li udział przed­sta­wi­cie­le Zie­lo­nych oraz sto­wa­rzy­szeń: "Spo­łe­czeń­stwo fair", "Kan­ce­la­ria Spra­wie­dli­wo­ści Spo­łecz­nej" i "Dom Wszyst­kich Pol­ska".


Partia Zieloni ostro skrytykowała założenia do nowej ustawy o odnawialnych źródłach energii, które rząd przedstawił 17 września br., a także sam tryb prac nad ustawą. Zieloni domagają się, by nowe prawo o odnawialnych źródłach energii (OZE) służyło społeczeństwu i środowisku oraz małym i średnim przedsiębiorstwom, a nie wielkim koncernom zatruwającym atmosferę.


"Co łączy wypowiedź arcybiskupa Michalika z tym szczerym wyznaniem gwałciciela? Przekonanie, że sprawcy przemocy seksualnej są wodzeni na pokuszenie przez swoje ofiary. To one „lgną”, „prowokują”, „kuszą” i „wciągają” bogu ducha winnego człowieka." - czytaj na blogu Agnieszki Grzybek w TOKFM.


- Idziemy na referendum dlatego, że kochamy Warszawę. Idziemy na referendum dlatego, że w Warszawie podniesiono ceny komunikacji miejskiej, które są teraz zbyt wysokie na kieszenie wielu warszawianek i warszawiaków. Idziemy na referendum dlatego, że w Warszawie po macoszemu traktuje się tereny zielone, dlatego, że został zmasakrowany Ogród Krasińskich, zabudowane Jeziorko Czerniakowskie i zlikwidowany Dotleniacz - wymienia jednym tchem Agnieszka Grzybek z Zielonych.


Dzięki ostatniemu zabiegowi, Warszawie udało się pozyskać 18 tysięcy nowych podatników. Agnieszka Grzybek z partii Zieloni nie jest jednak przekonana, czy Karta Warszawiaka przyniesie takie wpływy do stołecznej kasy: - Karta Warszawiaka to projekt, który zapomina o bezrobotnych, studentach i osobach tu pracujących, ale żyjących w innych częściach aglomeracji warszawskiej. Proponowane obniżki z tytułu karty również nie zawsze będą odczuwalne dla budżetu poszczególnych osób. Wpływy dla miasta będą więc symboliczne.
Strona 2 z 18 < 1 2 3 4 5 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,275,397 Unikalnych wizyt