ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Publicystyka i Media « Zieloni 2004 w mediach « Michał Wszołek dla "Pulsu Miasta" w KRK FM o Igrzyskach w Krakowie
Michał Wszołek z Partii Zieloni został zaproszony w piątek 12 kwietnia 2014 do dyskusji wobec dymisji Pani Jagny Marczułajtis ze stanowiska przewodniczącej Komitetu Konkursowego Kraków 2022.

Michał Wszołek uważa, że jest coraz większy sceptycyzm wokół igrzysk, a wszelkie zmiany w sytuacji takiej, która się stała, w której osoba najbliższa pani Jagnie Marczułajtis spotyka się na stacji benzynowej z jakimiś dziennikarzami, na pewno trąci takim ratowaniem już tonącego okrętu.

Skoku cywilizacyjnego i poprawy jakości życia nie mierzy się ilością krzesełek na stadionie tylko dostępem do infrastruktury przedszkolnej, do żłobków, wysokim poziomem edukacji, wysokimi nakładami na badania naukowe, rozwojem komunikacji publicznej i szynowej.
Myślę, że Kraków już osiągnął już pewien poziom nasycenia obiektami sportowymi. Niedługo będzie oddana do użytku Kraków Arena, jest oddany do użytku stadion Wisły po remoncie... który - jak wiemy - nie przynosi żadnych zysków, a nawet wyprowadził się z niego klub Wisła Kraków i trenuje w Myślenicach. Więc co najmniej jakieś takie rozumowanie, że skok cywilizacyjny mierzy się w tej ilości krzesełek, w metrach sześciennych wylanego asfaltu, jest według mnie krótkowzroczne.

Dobro publiczne jest tym, że obywatel i obywatelka żyją na wysokim poziomie, korzystając z dobrej oferty usług publicznych. Nie osiągniemy tego, jeżeli dużą część pieniędzy, zarówno tych na poziomie samorządu terytorialnego, jak i na poziomie centralnym, będziemy inwestować, a właściwie to nie jest inwestycja, będziemy ponosić nakłady na organizację takiej imprezy jak Euro 2012 czy igrzyska. To są pieniądze, które nie przynoszą wymiernych korzyści dla obywateli."

więcej: Michał Wszołek, inicjatywa "Kraków przeciw igrzyskom w "Pulsie Miasta" w KRK FM
Kategorie: Zieloni 2004 w mediach ·
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,275,265 Unikalnych wizyt