ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Publicystyka i Media « Zieloni 2004 w mediach « Omówienie komentarza Adama Ostolskiego do artykułu o siostrze Bernadecie i pedofilii
Adam Ostolski ocenia, że rząd ma na koncie wiele wpadek związanych z pomysłami, które miały zapobiegać krzywdzeniu najsłabszych. Listę otwierają słynne pomysły premiera Tuska dotyczące chemicznej kastracji pedofilów.

"Ta sprawa pokazuje brak elementarnych kompetencji do zajmowania się problemem w polskim parlamencie. Zastanówmy się: jaki pożytek przyniosłoby chemiczne wykastrowanie pani Agnieszki? Sama nikogo bezpośrednio nie zgwałciła, "tylko" stworzyła dla takich praktyk warunki konieczne i dostateczne, "tylko" posługiwała się gwałtem jako narzędziem wychowawczym."

Równie krytycznie Adam Ostolski ocenia kontrowersyjną "ustawę o bestiach", która ma spowodować, że szczególnie niebezpieczni przestępcy do końca życia będą przebywać w specjalnym ośrodku. Ustawę stworzono, kiedy okazało się, że odsiadywanie 25-letniej kary kończy Mariusz T., skazany za zabójstwo czterech chłopców.

"Jeśli dobrze rozumiem, skutek tej ustawy będzie taki, że to ofiary pani Agnieszki mogą nigdy nie wyjść z więzienia (jeśli pójdą w nim na terapię), podczas gdy pani Agnieszka będzie sobie w spokoju ducha odraczać wykonanie wyroku. Nawet jeśli trafi w końcu do więzienia, nie grozi jej, że w świetle prawa uznana zostanie za "bestię".

Pełny tekst Anny Siek: "Nie moja sprawa, czy Bóg wybaczy pani Agnieszce. Tylko czy nasze państwo może chronić najsłabszych"
Kategorie: Zieloni 2004 w mediach ·
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,275,252 Unikalnych wizyt