ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie wyborcze « Wybory samorządowe 2010 - RSS

Pełna lista wszystkich Zielonych kandydatek i kandydatów w Polsce


LIDERZY i LIDERKI LIST
Kandydatki i kandydaci Zielonych do samorządu

Gdańsk

Beata Maciejewska
Kandydatka do Rady Miasta, okręg nr 4, miejsce nr 2 na liście KW SLD
e-mail
strona www

Gliwice

Małgorzata Tkacz-Janik
Kandydatka do Sejmiku Wojewódzkiego z Gliwic, okręg nr 4, miejsce nr 1 na liście KW SLD
e-mail
strona www

Katowice

Monika Paca
Kandydatka do Rady Miasta z Nikiszowca, okręg nr 4, miejsce nr 2 na liście KW SLD
e-mail
strona www

Lublin

Tomasz Kitliński
Kandydat do Rady Miasta, okręg nr 2, miejsce nr 2 na liście KWW "Lewica"
e-mail
strona www

Opole

Krystyna Słodczyk
Kandydatka do Sejmiku Wojewódzkiego, okręg nr 1, miejsce nr 2 na liście KW SLD
e-mail
strona www
Beata Kubica
Kandydatka do Rady Miasta, okręg nr 2, miejsce nr 1 na liście KW SLD
strona www

Szczecin

Ewa Koś
Kandydatka do Sejmiku Wojewódzkiego, okręg nr 1, miejsce nr 2 na liście KW SLD
e-mail
strona www

Warszawa

Krystian Legierski Kandydat do Rady Miasta Warszawy z Mokotowa,
miejsce nr 1 na liście KW SLD
e-mail
strona www
Bartłomiej Kozek
Kandydat do Rady Dzielnicy Mokotowa, okręg nr 1, Stary Mokotów, miejsce nr 2 na liście KW SLD
e-mail
strona www
blog
Agnieszka Grzybek
Kandydatka do Rady Miasta z Pragi Północ, miejsce nr 2 na liście KW SLD
e-mail
strona www

Sztab wyborczy

Aleksandra Kretkowska
Szefowa centralnego sztabu wyborczego
e-mail
tel.: 694 917 069

Jędrzej Niklas
Biuro prasowe Zielonych
e-mail
tel.: 601 450 606

Jakub Grabiec
Skarbnik Zielonych, kwestie finansowe
e-mail
tel.: 501 233 917

Wojciech Wilk
Koordynator kampanii w Internecie
e-mail

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim


WYBORY SAMORZĄDOWE 2010


- W czasie kampanii nie doświadczyłem żadnych aktów niechęci. To politycy hamują emancypację gejów i lesbijek poprzez tkwienie w tym samym punkcie - przekonuje Krystian Legierski.


Dziękujemy wszystkim, którzy w niedzielnych wyborach oddali głos na nasze kandydatki i kandydatów. To dzięki Wam mamy pierwsze zielone radne i radnych w historii Polski! W samorządach będą nas reprezentować: Małgorzata Tkacz-Janik (sejmik woj. śląskiego), Ewa Koś (sejmik woj. zachodniopomorskiego), Beata Kubica (rada miasta Opole), Krystian Legierski (rada m. st. Warszawa) i Sebastian Kotlarz (Kąty Wrocławskie).


- Mój huculski strój jest ku pamięci mojej babki, która była Hucułką, Niemką, Żydówką i Polką, a ja teraz tutaj mieszkam i dlaczego mam czuć się gorsza? - powiedziała Małgorzata Tkacz-Janik.


Bardzo liczę, że Olsztyn tym razem dobitnie pokaże panu Małkowskiemu, że nie chce jego rządów. Ja osobiście takiemu stylowi sprawowania prezydentury mówię stanowcze NIE - pisze do "Gazety" Katarzyna Tobolska.


W wyborach samorządowych Zieloni wystawili 56 kandydatów i kandydatek w całym kraju. Zebrali łącznie 33 712 głosów i zdobyli 5 mandatów, co oznacza, że aż 10% naszych kandydatów i kandydatek zdobyło mandat. Wyniki poszczególnych osób prezentujemy poniżej.


- Zdaję sobie sprawę, że jest nas na razie niewiele - uśmiecha się 39-letnia Beata Kubica. - Ale jestem pewna, że nasza piątka przeciera innym szlaki i za kilka lat sprawy ekologii będą bardzo ważne dla mieszkańców.


Największe zainteresowanie mediów budził Krystian Legierski (SLD – Zieloni). – Najczęściej pytano mnie, co chciałbym zrobić jako pierwszy zdeklarowany gej w radzie. A tutaj niewiele da się zrobić. Trzeba zmienić przepisy – mówi Legierski. Chciałby za to m.in. zmienić politykę czynszową. Zapowiada też, że będzie przeciwko jakimkolwiek podwyżkom.


- Moim priorytetem jest kultura i polityka lokalowa. Warszawiacy w tej kwestii są pozostawieni samym sobie i tylko od ich zaradności zależy, czy będą mieli dach nad głową. Ceny mieszkań są niesamowicie rozdęte, dzikokapitalistyczne reguły rządzą tym rykiem. Chcę, żeby miasto we współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi budowało mieszkania komunalne.


- PO w żadnym wypadku nie czuje się zakładnikiem lewicy. Może ją zresztą całkiem skutecznie spacyfikować "miękkim rozwodem" - pisze Bartłomiej Kozek z Zielonych dla eKurjera Warszawskiego.


W Polsce po raz pierwszy w tegorocznych wyborach samorządowych Zieloni 2004, partia należąca do Europejskiej Partii Zielonych, czwartej siły w Parlamencie Europejskim (Greens/EFA), zdobyła mandaty! Pierwszą radną Zielonych w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego jest Ewa Koś. Zieloną politykę Ewa Koś będzie realizowac nie tylko opiniując projekty innych radnych, ale i przedstawiając własne alternatywne propozycje zmian.


- Pytanie jest następujące: jak to miasto urządzimy, czy będzie to bezduszny, betonowy moloch, w którym ludzie muszą zasuwać non stop, żeby się utrzymać, czy miejsce dobre do życia? - Krystian Legierski w rozmowie z Janem Smoleńskim.


W problemach kobiet ogniskują się problemy niereprezentowanych grup - tłumaczy Małgorzata Tkacz-Janik. - Np. osób niepełnosprawnych, bo kobieta, która niesie kilka siatek i pcha wózek z dzieckiem, ma takie kłopoty jak osoba niepełnosprawna. Albo osób starszych, bo to kobiety zazwyczaj opiekują się starszymi. Dlatego ich głos w sprawach społecznych jest tak cenny.


Drugi wynik lewicy (5,3 tys.) należy do Krystiana Legierskiego, pierwszego otwartego geja w radzie miasta. Mówi się, że byłby w radzie niezależnym. – Chętnie zostanę członkiem klubu SLD. Na pewno nie będę w koalicji z PO – mówi Legierski.


Małgorzata Tkacz-Janik - Czołowa śląska feministka. Jeszcze niejednym nas zaskoczy. Jest kobietą odważną, błyskotliwą i dobrze wypada w czasie publicznych wystąpień. Z jej strony należy spodziewać się ostrych polemik i społecznego zacięcia. Być może doprowadzi do powołania przy marszałku pełnomocnika ds. równego traktowania kobiet i mężczyzn.


Warszawiacy są od dawna gotowi, aby otwarty gej został ich radnym. To obawy polityków hamują wiele rzeczy. - mówi Krystian Legierski w rozmowie z Wojciechem Karpieszukiem.
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,275,917 Unikalnych wizyt