ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie wyborcze « Wybory prezydenckie 2010 - RSS


List do stowarzyszenia Kongres Kobiet w związku z apelem popierającym Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich.


Kandydaci nas nie reprezentują - mówi były wiceminister środowiska w wywiadzie dla Super Expressu.


Przewodniczący Zielonych 2004 Dariusz Szwed podkreślił, że także nie skłania się do poparcia żadnego z kandydatów w II turze wyborów prezydenckich, ale jego partia oficjalne stanowisko w tej sprawie zajmie przed spotkaniem z szefem SLD. Więcej - na stronach TVP Info.


Zieloni 2004 zdecydowali się nie poprzeć w II turze wyborów prezydenckich żadnego z kandydatów, ale zachęcają do głosowania.


Do tej pory dysproporcje w dostępie do usług medycznych, jeśli w ogóle pojawiały się w medialnym obiegu, to głównie w kontekście tradycyjnie pojmowanego podziału na „Polskę A” i „Polskę B”. Przemiany cywilizacyjne sprawiają jednak, że coraz częściej w obrębie samych dużych miast, które mają być tym rzekomo „lepszym światem” pojawiają się coraz większe różnice w sytuacji zdrowotnej zamieszkujących je ludzi.


Przewodniczący Partii Zieloni 2004 Dariusz Szwed powiedział, że Grzegorz Napieralski uzyskał 78 punktów na 200 możliwych do zdobycia. W przygotowanym przez partię Zieloni 2004 indeksie najgorszy wynik uzyskał Bronisław Komorowski, który zebrał -128 punktów, Andrzej Olechowski zdobył -1 punkt. Siedem punktów na plusie miał Jarosław Kaczyński, Bogusław Ziętek zebrał 58 punktów. Zapraszamy do lektury.


Przewodniczący partii Zielonych 2004 - Małgorzata Tkacz-Janik i Dariusz Szwed zorganizowali dziś wspólną konferencję prasową z popieranym przez nich kandydatem na prezydenta Grzegorzem Napieralskim. Decyzja Rady Krajowej Zielonych o poparciu lidera SLD zapadła po tym, jak Napieralski uzyskał najwyższy wynik w „Zielonym Indeksie” - zestawie wskaźników badających priorytety polityki ekologicznej, społecznej i ekonomicznej wybranych kandydatów na prezydenta Polski. Lider SLD uzyskał w nim 78 na 200 punktów .


"Zielony Indeks", w którym zważyliśmy ważne dla Zielonych wartości, takie jak: sprawiedliwość ekologiczna, polityka ekonomiczna, równe szanse dla kobiet i mężczyzn, sprawiedliwość społeczna, poszanowanie dla wszelkich mniejszości, pokazał że pan Grzegorz Napieralski jest tym kandydatem, który otrzymuje od nas najwięcej dodatnich punktów - mówiła Tkacz-Janik. Dlatego właśnie - jak podkreśliła - jej partyjne koleżanki i koledzy zdecydowali, że to właśnie Napieralskiemu udzielą wsparcia w niedzielnych wyborach. Więcej - na stronach radia TOK FM.


Wśród pięciu analizowanych programów polityków i ich partii, najwyżej w Zielonym Indeksie sytuuje się Grzegorz Napieralski, lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który uzyskał 78 punktów na 200 możliwych. Na ostatnim miejscu znalazł się Bronisław Komorowski z wynikiem 127 punktów na minusie. Wyniki poszczególnych kandydatów pokazują, jak bardzo polityka w Polsce odbiega od głównego nurtu nowoczesnego, europejskiego myślenia o demokracji i zrównoważonym rozwoju.


- Partia Zieloni 2004 sprawdzi programy kandydatów w wyborach prezydenckich. Do 15 czerwca partia przedstawi ranking kandydatów, zbudowany według przygotowanego przez nich "zielonego indeksu" - zapowiada przewodnicząca Zielonych 2004 Małgorzata Tkacz-Janik. Depesza Polskiej Agencji Prasowej pojawiła się w wielu serwisach internetowych, m.in. na portalu onet.pl.


Zdaniem Zielonych kandydaci ubiegający się o urząd Prezydenta RP unikają merytorycznej debaty. Dotychczas żaden z nich nie przedstawił spójnego programu, w którym odniósłby się do najważniejszych kwestii, jakimi żyje polskie społeczeństwo. Dlatego Zieloni sprawdzają programy kandydatów na prezydenta według specjalnie przygotowanego zestawu pytań. Do 15 czerwca Zieloni przedstawią ranking kandydatów zbudowany według wyników analizy wykonanej przy pomocy zielonego indeksu.


Tegoroczne wybory prezydenckie pokazują, że wyborcy i wyborczynie w zasadzie nie mają realnego wyboru – tak programowego, jak i osobowego. Jak zawsze, są skazani albo na głosowanie „przeciw” albo „na mniejsze zło”. Istnieje poważne ryzyko, że wybory prezydenckie pogłębią jedynie petryfikację sceny politycznej, doprowadzą do dalszej jej polaryzacji, utwierdzą społeczeństwo w przekonaniu, że ich wpływ na politykę jest niewielki.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,502,952 Unikalnych wizyt