ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/26
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Nasi Ludzie « Radosław Gawlik

Radosław Gawlik

Radosław Gawlik

e-mail: radoslaw.gawlik@zieloni2004.pl

telefon: 605037417

Strona www: www.gawlik.zieloni2004.pl

Strona www 2: www.eko-unia.org.pl/ekounia

Status: Członek

Zobacz artykuły: Radosław Gawlik - RSS

Należy do: Koło wrocławskie

Organy Krajowe Partii: Rada KrajowaNotka bio:Członek Rady Krajowej.

Działa w kole wrocławskim. Mówi o sobie:

"Urodziłem się 23 sierpnia 1957 r. we Wrocławiu. Jestem żonaty, mam troje dzieci: Olę (19), Witka (17) i Jagódkę (15).

Studia ukończyłem w 1981 r., na wydziale Eksploatacji i Ekonomii Transportu Wyższej Szkoły Transportu i Łączności w Żylinie, na Słowacji. W latach 80-tych uczyłem matematyki we wrocławskich szkołach. W związku z działalnością w ruchu opozycyjnym nie przedłużono mi umowy o pracę. Okresowo pracowałem jako robotnik wysokościowy; m.in. szkliłem Transbud przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu, malowałem dyfuzor w "Rokicie" w Brzegu Dolnym, wymieniałem luksfery w Elektrociepłowni Czechnica.

W latach 1986-89 uczestniczyłem w Ruchu "Wolność i Pokój". Organizowaliśmy protesty ekologiczne m.in. w sprawie huty "Siechnice", elektrowni jądrowej w Żarnowcu, składowiska odpadów radioaktywnych w Międzyrzeczu.

W latach 1987-89 działałem w Regionalnej Komisji Wykonawczej NSZZ "Solidarność" Dolnego Śląska. Publikowałem w prasie podziemnej, szczególnie na temat zagrożeń środowiska przyrodniczego i środowiska pracy. Uczestniczyłem w obradach "okrągłego stołu" w zespole ds. ekologii. W historycznych wyborach, 4 czerwca 1989 r. zostałem wybrany na posła. Przez 12 lat - dzięki głosom wyborców zasiadałem w Sejmie. Uczestniczyłem w Ruchu Obywatelskim Akcja Demokratyczna później przekształconym w partię - Unię Demokratyczną, a jeszcze później w Unię Wolności. Będąc jej członkiem wraz z grupą przyjaciół ekologów założyłem Forum Ekologiczne UW, któremu przez kilka lat przewodniczyłem. W tym czasie udało się nam zainicjować i przyjąć wiele ważnych aktów prawnych, min. wprowadziliśmy do konstytucji zasadę zrównoważonego rozwoju, uchwaliliśmy ustawę o ochronie zwierząt......

Od XI 1997 r. do VI 2000 r. byłem sekretarzem stanu w Ministerstwie Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Jako jedyny członek rządu w koalicji z AWS głosowałem przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Byłem przeciwny organizowaniu olimpiady zimowej w Tatrach. Występowałem w obronie dyrektora Byrcyna.

Byłem członkiem Unii Wolności od jej początku do kwietnia 2002r, kiedy wróciłem do działań w ruchu ekologicznym. Zostałem przewodniczącym Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Zaangażowałem się w budowanie reprezentacji politycznej ruchu Zielonych www.zieloni.org.pl.

Jestem wegetarianinem i być może dzięki temu człowiekiem szczupłym i ruchliwym. Gdy tylko mogę, jeżdżę rowerem, a w zimie na nartach."


3 ostatnie artykuły powiązane z Radosław Gawlik:
Radosław Gawlik w portalach społecznościowych:profil ostatnio edytowany dnia: 06-03-2013, 13:26

Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,522,457 Unikalnych wizyt