ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/26
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Polityka rozwojowa - RSS

Polityka rozwojowa

Kampania "Polityka rozwojowa" dotyczy działań na rzecz globalnego zrównoważonego rozwoju a jest realizowana we współpracy z Europejską Partią Zielonych i Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim.

Campaign on Development Policy of the Poland's Green Party.

koordynatorki/koordynatorzy

Dariusz Szwed
strona www
e-mail

Ewa Koś
strona www
e-mail

Aleksandra Łukaszewicz
strona www
e-mail

Miłka Stępień
strona www
e-mail

Przemek Stępień
e-mail

Ważne adresy:

Ważniejsze daty:

  • druga sobota maja - Międzynarodowy Dzień Sprawiedliwego Handlu


Rozmowa z Michałem Wszołkiem (Zieloni) o zimowej olimpiadzie w Krakowie na 100,5FM w Krakowie (Radiofonia).


Nie milkną echa decyzji magistratu, który wystawił na sprzedaż elementy Wrocławskiego Roweru Miejskiego i dąży do pełnej komercjalizacji systemu wypożyczalni jednośladów. O rezygnację z tego pomysłu apelują do władz miasta przedstawiciele wrocławskiego koła partii Zieloni. - Niech Wrocław będzie drugim Amsterdamem! - postulują.


- Nie chcemy tych dróg w pakiecie, one i tak są dla nas planowane. Ostatnie lata w Krakowie to likwidacja szkół, ich stołówek, cięcia etatów nauczycieli - przypomina Tomasz Leśniak, doktorant w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego współpracujący z Krytyką Polityczną i Partią Zieloni, który uruchomił na Facebooku stronę "Kraków przeciw igrzyskom".


- To właśnie wielodzietne rodziny mają największe problemy finansowe. Warto więc im pomóc, a taki program nie tylko daje zniżki, ale też wyrównuje szanse edukacyjne poprzez wprowadzenie bezpłatnych korepetycji czy tworzy w mieście przyjazny klimat dla rodzin - przekonuje Beata Kubica z Partii Zieloni.


- Bardzo się cieszę, że taki pomysł w końcu zostanie przeprowadzony, niemniej jednak zastanawiam się, dlaczego radni Platformy nie wpadli na to, żeby skonsultować założenia budżetu z mieszkańcami, którzy będą wybierać inwestycje za ich pieniądze realizowane i którzy powinni też mieć wpływ na to, na jakich założeniach oprze się ich budżet. Tymczasem radni stworzyli projekt, wprowadzą go bez dyskusji np. na sesji rady miasta i bez pytania o zdanie samych opolan - mówi radna Beata Kubica z Partii Zieloni.


Dziesięć zarzutów, które wyliczyliśmy we wspólnym stanowisku, to według nas dziesięć kroków wstecz w rozwoju miasta. Miasta rozumianego jako społeczeństwo obywatelskie oraz jego, czyli nasze, miejskie środowisko. Napisaliśmy również postulaty, których realizacji się domagamy. Spełnienie ich znacząco odmieniłoby Warszawę. Na lepsze - komentuje stanowisko Marek Matczak, współprzewodniczący warszawskiego koła Zielonych.


- To interwencja w różne obszary życia na terenie przechodzącym kryzys, w którym załamała się lokalna gospodarka. To nie remont, chociaż może on być elementem rewitalizacji. To skoncentrowana interwencja w obszary społeczny, gospodarczy, architektoniczny i wizerunkowy - tłumaczył Wojciech Kłosowski, ekspert od rozwoju lokalnego i członek Partii Zieloni


Dorota Metera z Partii Zieloni o dotacjach dla rolników: - Kuriozalnym zapisem w rozporządzeniu jest dotowanie uprawy poziomek. - To owoc marginalny na naszym rynku, równie dobrze można u nas wspierać uprawę ananasów albo jagody kamczackiej. To zwykłe oszustwo, bo wprowadza się wysokie dopłaty np. do soczewicy i prosa, które są bardzo wymagającymi i trudnymi do uprawy w naszym klimacie roślinami. Przecież ci, którzy to ustalają, dobrze wiedzą, że na pewno rośliny te nie urosną - podkreśla.


Ewa Koś z Partii Zieloni o planach budowy nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego oraz o powołaniu nowej spółki zajmującej się przewozami regionalnymi.


Kolonialny wymiar polskiej kultury nigdy nie został naprawdę uświadomiony – zaznacza Adam Ostolski. - W efekcie jesteśmy słabo przygotowani na imigrację z globalnego Południa, trudniej nam wyobrazić sobie wyzwania, jakie rodzi wielokulturowość. Fantazja o udziale w europejskim kolonializmie naznaczyła też trwale naszą kulturę polityczną.


Agnieszka Grzybek: Lewica nie potrzebuje partii wodzowskiej. Na Kongresie Lewicy środowiska społeczne będą tylko ornamentem dla SLD.


Przecież to jakaś kpina! Przez te rozkopane ulice trudno się poruszać. Na co czekają firmy, które wykonują ten remont? Jak długo to wszystko będzie leżało odłogiem? - pyta Monika Paca członkini Partii Zieloni i Stowarzyszenia Dla Szopienic. Dodaje, że taka sytuacja denerwuje wszystkich: pieszych i kierowców.


Czy europejska lewica i Zieloni powinni obalać „stary europejski porządek”, czy go reformować? Rozmowa Cezarego Michalskiego z Agnieszką Grzybek, przewodniczącą Partii Zieloni.


Hanna Gill, Partia Zieloni: - Budując takie arterie, doprowadzimy do sytuacji, że będziemy mieć drogi, ale nigdzie nimi nie dojedziemy, bo nie będzie miasta. To nie jest bitwa o ulicę, ale bitwa o jakość życia w mieście. Robiąc podziemny dworzec z tunelem, staramy się zszyć centrum miasta. W tym samym czasie planuje się budowę czteropasmowej drogi, która ma je podzielić. Namawiam do nieposłuszeństwa obywatelskiego. Osoby, które graniczą z inwestycją, mają prawo zaskarżyć decyzję środowiskową, ponieważ ich zdanie nie zostało wzięte pod uwagę.


- To nasza odpowiedź na organizowany od kilku lat w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy. Na naszym spotkaniu pojawią się jednak "zielone" tematy, których brakuje na Kongresie - mówi Maciej Psych Smykowski z fundacji Piaskowy Smok, członek Partii Zieloni.
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,522,518 Unikalnych wizyt