ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/26
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Pokój - RSS

Pokój

Zieloni 2004 to partia pacyfistyczna, sprzeciwiająca się dyskryminacji oraz wszelkim systemom i ideologiom łamiącym prawa człowieka, takim, jak: totalitaryzm, rasizm, nazizm, antysemityzm czy szowinizm.

Poland's Green Party peace campaign.

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne linki- Ten wyrok jest kluczowy dla wszystkich walczących z dużymi firmami naruszającymi prawa człowieka. Jest przywróceniem właściwych proporcji pomiędzy interesem firm a interesem społecznym. Pokazuje, że mimo dysproporcji sił i środków można wygrać, upominając się o ten drugi - komentuje wyrok Agnieszka Grzybek z Zielonych.


,,Sweet focie'' pod swastyką. O tym, jak zachowujemy się w miejscach pamięci mówi Adam Ostolski z Partii Zieloni. Rozmawiała Agata Kowalewska.


Pociągnięcia do karnej odpowiedzialności sprawców ataków na mieszkańców, podpaleń i niszczenia mienia, pociągnięcia do odpowiedzialności przywódców Marszu Niepodległości, osób zarządzających miastem i dymisji komendanta głównego policji i ministra spraw wewnętrznych - domagają się warszawscy Zieloni.


Władysława Diakuna oczyszczono z zarzutów.Sprawa potoczy się dalej do najwyższej instancji, a tymczasem osoba burmistrza już została napiętnowana infamią - napisali w liście do redakcji Ewa Koś i Robert Sucharzewski z Partii Zieloni.


Staraniem zielonej radnej Beaty Kubicy, Opole uhonorowało pamięć Leo Baecka, wieloletniego rabina opolskiej synagogi


- Doceniam to, co Piotr Duda robi jako lider związków dla praw pracowniczych, ale "S" nie może być partnerem dla ruchu, który tworzą ugrupowania przeciwne wszelkim zdobyczom ruchu pracowniczego, np. Unia Polityki Realnej - mówi Kolmasiak z Zielonych.


Marcin Pliszczyński z Partii Zieloni na akcji 1 z 30. "Wszyscy jesteśmy członkami tej załogi" - to hasło akcji solidarnościowej z 30-osobową załogą statku "Arctic Sunrise" zatrzymaną w Rosji. Od 6.34 minuty


- Najbardziej dumny jestem z ustawy o ochronie zwierząt. Nareszcie są one traktowane jako element naszego życia społecznego - mówi Jacek Bożek szef Klubu Gaja i członek Partii Zieloni.


Agnieszka Grzybek z Partii Zieloni o tym jak powinniśmy reagować na ostatnie zachowania kiboli.


Dr Adam Ostolski zauważa, że w polskiej konstytucji występują dwie definicje polskości: obywatelska oraz etniczna, utożsamiana z samoidentyfikacją danej osoby. – Z całą pewnością taka samoidentyfikacja w mniejszym czy większym stopniu wiąże się z “zanurzeniem w tradycji, kulturze czy historii Polski”. Niemniej jednak pomysł, żeby owo zanurzenie podlegało zewnętrznej ocenie jakichś samozwańczych ekspertów czy trybunałów jest absurdem.


Kolonialny wymiar polskiej kultury nigdy nie został naprawdę uświadomiony – zaznacza Adam Ostolski. - W efekcie jesteśmy słabo przygotowani na imigrację z globalnego Południa, trudniej nam wyobrazić sobie wyzwania, jakie rodzi wielokulturowość. Fantazja o udziale w europejskim kolonializmie naznaczyła też trwale naszą kulturę polityczną.


- Jeżeli SLD chce organizować obchody 90. urodzin Jaruzelskiego, powinno zrobić to tam, gdzie jest na to miejsce. Np. w byłej siedzibie PZPR w okolicach Ronda de Gaulle'a lub we własnej siedzibie na Złotej – uważa Bogumił Kolmasiak, współprzewodniczący stowarzyszenia Ostra Zieleń, które jest młodzieżówką partii Zielonych. Dodaje, że Sejm RP nie jest miejscem na tego typu uroczystości, tym bardziej, że Jaruzelski, nigdy nie uzyskał demokratycznego mandatu w jakichkolwiek wolnych, pięcioprzymiotnikowych wyborach – zauważa Kolmasiak.


"Promowane przez Państwa środowisko postawy ksenofobiczne, mizoginiczne, trans- i homofobiczne są dla Państwa Polskiego i polskiej rodziny bardzo szkodliwe" - pisze Michał Simon z Partii Zieloni.


- Wstępnie zgodziłem się wystąpić, ale zacząłem dostawać maile, że będzie to legalizacja Ruchu Narodowego jako równoprawnego partnera w debacie publicznej, że to oznacza akceptację dla ich działań i zachowań - mówi Bogumił Kolmasiak z Zielonych, który miał być przeciwnikiem Winnickiego w debacie. - Trzy dni przed spotkaniem zrezygnowałem.


- Nikogo nie zastraszamy, ale widzimy niestosowność, kiedy Holocher chce o ONR opowiadać w krakowskiej kawiarni Masada. Nie zgadzamy się też na oczywiste agitki polityczne na uczelni - mówi Bogumił Kolmasiak z Zielonych, którym udało się zablokować występ narodowców na Uniwersytecie Warszawskim.
Strona 1 z 6 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,522,504 Unikalnych wizyt