ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Nasi Ludzie « Monika Paca

Monika Paca

Monika Paca

e-mail: monika.paca@zieloni2004.pl

Strona www: www.paca.zieloni2004.pl

Strona www 2: www.szybwilson.org

Status: Członkini

Zobacz artykuły: Monika Paca - RSS

Należy do: Koło katowickie Alternatywa

Organy Krajowe Partii: Rada KrajowaNotka bio:(42 lata) - radczyni prawna, pionierka rewitalizacji przestrzeni poprzemysłowych oraz rewitalizacji społecznej na Śląsku, działaczka społeczna.
Od ponad 20 lat Katowiczanka, członkini Zarządu Krajowego Zieloni 2004.
Studiowała na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po ukończeniu aplikacji prokuratorskiej pracowała w Prokuraturze Rejonowej w Katowicach najpierw na stanowisku asesora, a następnie prokuratora.
Zarządza przedsiębiorstwem zajmującym się rewitalizacją obiektów poprzemysłowych. W zrewitalizowanych obiektach Browaru Mokrskich i Galerii Szyb Wilson znalazło swoje siedziby 120 firm, powstało 1500 nowych miejsc pracy.
W 2000 roku wystawą „Druga Zmiana” zainicjowała działalność Galerii „Szyb Wilson” w Katowicach, która aktywnie promuje sztukę niezależnych i wolnych twórców. Prowadzona przez nią Galeria wpisała się w życie kulturalne nie tylko Śląska, ale i kraju.
Współtworzy prywatną fundację „EKO-ART SILESIA”, która organizuje m.in. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej "ART NAIF FESTIWAL" - jedyne takie wydarzenie w Polsce i największe w Europie.
W 1998 roku powołała do życia wspólnie ze swoim partnerem grupę artystyczną Eko-Industri-Art., której twórczym motywem jest hasło „zanim pochłoną nas piece - o duchowości naszych fabryk”.
W Zielonych 2004 - inicjatorka i współorganizatorka wielu akcji, m.in.: „Nie ma zgody na terror śmieci”- doprowadziła do usunięcia dzikiego wysypiska śmieci, „Marsz równości idzie dalej”, „STOP! Zmianom klimatu”, wystąpień przeciwko powołaniu na Urząd Ministra Edukacji Narodowej - Romana Giertycha, w obronie Rospudy, czy apelu do Parlamentu Europejskiego w sprawie łamania prawa Unii Europejskiej polegającego na zanieczyszczaniu wód podziemnych i powierzchniowych przez nieczynne Zakłady Chemiczne w Tarnowskich Górach.
Ponadto w związku z próbami przejęcia najstarszych, zabytkowych dzielnic Katowic m.in.: Nikiszowca, przez reaktywowaną Spółkę Gische powołała do życia Komitet Obrony Nikiszowca.
Aktywnie działa na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego. Współinicjatorka powołania Stowarzyszenia „Razem dla Nikiszowca” oraz inicjatorka powstania "Stowarzyszenia dla Szopienic" stawiających sobie za cel rewitalizację tych starych, poprzemysłowych dzielnic Śląska.
Zdeklarowana ekolożka, wegetarianka, uprawia jogę.
W centrum mojej aktywności zawsze stoi człowiek z jego jakością życia, świadomością ekologiczną oraz naturalną potrzebą kreacji.
Myślę globalnie, działam regionalnie.

PROGRAM WYBORCZY ZIELONYCH:
http://www.zieloni2004.pl/news-3132.htm

Filmy wyborcze http://pl.youtube.com/user/Zieloni2004Polecane strony:

Klip wyborczy:

http://www.youtube.com/watch?v=gc8VkeYU8ec />

www.youtube.com/user/SzybWilson www.youtube.com/user/Zieloni2004


3 ostatnie artykuły powiązane z Monika Paca:
Monika Paca w portalach społecznościowych:profil ostatnio edytowany dnia: 06-03-2013, 13:28

Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,502,964 Unikalnych wizyt