ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Nasi Ludzie « Łukasz Moll

Łukasz Moll

Łukasz Moll

e-mail: lukasz.moll@zieloni2004.pl

Status: Członek

Zobacz artykuły: Łukasz Moll - RSS

Należy do: Koło gliwickieKoło katowickie Alternatywa

Kampanianie / Tematy: Zielona Europa

Organy Krajowe Partii: Rada KrajowaNotka bio:W Partii Zieloni działa od 2011 roku. Pochodzi z Gliwic, obecnie mieszka w Siemianowicach Śląskich. Ukończył politologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie studiuje jeszcze socjologię - studia miejskie, a także przygotowuje doktorat z filozofii. W przeszłości współkształtował Klub Krytyki Politycznej na Śląsku. W ostatnim czasie angażował się szczególnie w wypracowanie przez Partię własnego stanowiska dot. kierunków integracji europejskiej, a także inicjował dialog Zielonych ze środowiskami górniczymi na Górnym Śląsku.

Określa się jako eko-socjalista. W Zielonych widzi środowisko, które może zebrać do kupy i zorganizować potencjał polskiej lewicy pozaparlamentarnej, który obecnie rozproszony jest w planktonowych środowiskach. Aby ten cel był w ogóle do zrealizowany, za konieczną uważa współpracę ze związkami zawodowymi. Opowiada się jednoznacznie za polityczną samodzielnością Zielonych względem parlamentarnych partii politycznych mieniących się lewicą.

W 2011 roku wybrany przez Kongres Partii do Rady Krajowej. W 2013 roku uzyskał reelekcję. Od 2012 roku jest delegatem Partii do Rady Europejskiej Partii Zielonych (EGP).

Reprezentował Partię w wyborach samorządowych w 2010 roku (do Rady Miejskiej w Gliwicach) i parlamentarnych w 2011 roku (do Sejmu z okręgu nr 29 - Gliwice, Bytom, Zabrze, powiaty gliwickie i tarnogórskie).

Publikuje w "Zielonych Wiadomościach".


3 ostatnie artykuły powiązane z Łukasz Moll:profil ostatnio edytowany dnia: 01-09-2013, 11:01

Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,502,934 Unikalnych wizyt