ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/26
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Konsumenci - RSS

O kampanii:

Kampania partii Zielonych 2004 dotycząca ochrony praw konsumentek i konsumentów.

Consumer campaign of the Poland's Green Party

Ważne linki


CHRONIMY PRAWA KONSUMENTEK I KONSUMENTÓW
- Opowiadamy się za rolnictwem tradycyjnym i zdrową żywnością.. Od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej różnice, między rolnictwem polskim a rolnictwem w krajach Europy Zachodniej coraz bardziej się zacierają, ale nie zawsze na korzyść. - Tradycyjne rolnictwo traci na znaczeniu, a zyskuje produkcja w potężnych manufakturach - ocenia Dorota Metera z partii Zieloni.


- Ten wyrok jest kluczowy dla wszystkich walczących z dużymi firmami naruszającymi prawa człowieka. Jest przywróceniem właściwych proporcji pomiędzy interesem firm a interesem społecznym. Pokazuje, że mimo dysproporcji sił i środków można wygrać, upominając się o ten drugi - komentuje wyrok Agnieszka Grzybek z Zielonych.


„Trudno nam, partii praw człowieka i sprawiedliwości społecznej, debatować o tych sprawach w towarzystwie Wojciecha Jaruzelskiego i Lecha Wałęsy" – czytamy w piśmie do Józefa Oleksego i Krzysztofa Gawkowskiego, sekretarza generalnego Sojuszu. „Epoka Jaruzelskiego kojarzy nam się ze stanem wojennym i akcją Hiacynt wymierzoną przeciwko osobom homoseksualnym" – piszą dalej. I przypominają z kolei, że Lech Wałęsa nie tak dawno „nawoływał rząd do pałowania związkowców", a także postulował, żeby przedstawiciele mniejszości seksualnych „siedzieli w Sejmie w ostatnim rzędzie, a nawet za murem".


Projekt Klubu Gaja "Jeszcze żywy KARP" zdobył wyróżnienie w kategorii Kampanie organizacji pozarządowych. Wywiad z Jackiem Bożkiem, prezesem Klubu Gaja i członkiem Partii Zieloni.


Jajko- symbol życia. To ono będzie królowało na polskich stołach w Wielkanoc. Jak mówi ekolog Jacek Bożek, prezes stowarzyszenia "Klubu Gaja i członek Partii Zieloni " Polacy kupują jajka świadomie. Jego zdaniem, to jedna z nielicznych konsumenckich kampanii, która odniosła taki sukces. "Wiemy, że jajko z 0 (zerem) na skorupce pochodzi z chowu ekologicznego, a 3 (trójka) od kury, która żyje w klatce"- mówi Bożek. "Klub Gaja" od lat namawia nas do zwracania uwagi na to, co kupujemy. "Ekologom dostawało się trochę po głowie za to, że walczyli o lepszy byt kur w klatkach, mówiono że ceny jajek wzrosną. Tymczasem teraz ceny gwałtownie spadły, jaja są tańsze"- mówi członek Zielonych.


To odpowiedzialność zbiorowa - uważa radna opola z Partii Zielonych, Beata Kubica. I dodaje, że tego typu praktyki mogą osiągnąć cel odwrotny do zamierzonego: - Zniechęcimy mieszkańców do nowego systemu, który jest dobrym systemem.


Konferencja na temat GMO na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Pokazujemy dwa przeciwstawne wystąpienia, pierwsze, które wygłosił prof. dr hab. Ludwik Tomiałojć ( Zieloni 2004 ) oraz drugie lobbujące za GMO, które przedstawił prof. Tomasz Twardowski.


- Przechodzą mnie ciarki, jak to czytam, a wiem, że tak jest - powiedziała Kazimiera Szczuka, członkini Zielonych 2004 i Krytyki Politycznej, dodając, że to skutek tego, że marihuana, jako substancja nielegalna, jest kupowana od dilerów. - Gdyby była prohibicja i młodzież, żeby się napić piwa, kupowałaby nie wiadomo co, bimber pędzony przez samego szatana, to byłoby to równie przerażające, jak to, co dziś się dzieje z trawką - stwierdziła Szczuka.


28 stycznia 2013 r. zacznie obowiązywać zakaz siewu nasion roślin genetycznie zmodyfikowanych. - Nie traktujemy tego jako ostatecznego zwycięstwa, lecz jako pierwszy krok w robieniu porządku z GMO – wyjaśnia Dorota Metera, członkini Partii Zieloni 2004 i ekspertka do spraw certyfikacji rolnictwa ekologicznego. Wg niej najbliższy rok pokaże, czy odpowiednie służby są w stanie wyegzekwować przestrzeganie zakazu.


Jeden gest, drobny wybór jednego człowieka może coś zmienić na świecie? Zdaniem Dariusza Szweda z Partii Zielonych, który gościł w Czwórce, w czasach, gdy ważny jest PR, a wizerunek marki jest bezcenny, globalna solidarność konsumentów, bądź pracowników jest niezwykle istotna.


3 stycznia goście w studiu RDC rozmawiali o GMO w Polsce. Minister rolnictwa Stanisław Kalemba, Jan Brzeski z Centrum Nauki Kopernik, Dariusz Wiraszka, zastępca Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa i Dariusz Szwed, członek Rady Fundatorów Zielonego Instytutu, członek partii Zielonych.


04/01/2013
Wieczór RDC o GMO
Goście w studiu RDC rozmawiali o GMO w Polsce. Gośćmi Roberta Łuchniaka (RDC) byli: dr Agnieszka Chłoń – Domińczak z Instytutu Badań Edukacyjnych – SGH, Witold Woźniak, wicedyrektor Ośrodka Krajowego Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej oraz minister rolnictwa Stanisław Kalemba, Jan Brzeski z Centrum Nauki Kopernik, Dariusz Wiraszka, zastępca Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa i Dariusz Szwed, członek Rady Fundatorów Zielonego Instytutu, członek partii Zielonych.


- Zakaz stosowania nasion kukurydzy MON 810 oraz odmiany ziemniaka Amflora jest korzystny - uważa dr Krystyna Słodczyk, ekolog i wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Zakaz stosowania w Polsce tych zmodyfikowanych odmian został wprowadzony przez rząd 2 stycznia. - Jednak nadal powinniśmy być ostrożni, ponieważ jest zagrożenie ze strony naszego prawa - zaznacza dr Słodczyk.


Rada Ministrów przyjęła dziś – 2 stycznia 2013 r. dwa ważne rozporządzenia o zakazie stosowania materiału siewnego odmian modyfikowanych genetycznie (GMO), kukurydzy MON 810 i ziemniaka Amflora. Wraz ze znowelizowaną ustawą o nasiennictwie (z dnia 9 listopada 2012 r., podpisaną w dniu 21 grudnia 2012 r. przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego), wprowadzają one w Polsce zakaz uprawy roślin modyfikowanych genetycznie. Tym samym Polska dołączy do grona krajów członkowskich Unii Europejskiej takich jak: Austria, Francja, Grecja, Luksemburg, Niemcy i Węgry, które wprowadziły zakazy uprawy roślin modyfikowanych genetycznie - zgodnie z wolą swoich obywateli. Jeśli zakaz uprawy i kary skutecznie zniechęcą rolników do kupowania materiału siewnego odmian GMO, a Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa będzie skutecznie kontrolowała przestrzeganie tego zakazu, będziemy mogli poszczycić się tym, że Polska jest krajem wolnym od upraw GMO.


23/12/2012
TVN24: Spór o GMO
- Polska jest krajem, gdzie możemy produkować żywność ekologiczną o bardzo dobrej jakości. Polska przeżywa sukces eksportowy dzięki temu, że produkuje żywność wysokiej jakości - mówił Dariusz Szwed z Partii Zieloni 2004. Dodał również, że "jest dużo instytucji, także międzynarodowych, które wskazują na zagrożenia".
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,522,556 Unikalnych wizyt