ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/26
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Nasi Ludzie « Jacek Bożek

Jacek Bożek

Jacek Bożek

Status: Członek

Zobacz artykuły: Jacek Bożek - RSS

Należy do: Koło bielskie

Organy Krajowe Partii: Zarząd KrajowyNotka bio:Członek Rady Krajowej.

Urodzony w 1958 roku. Wojownik Współczucia. Założyciel, prezes i lider Klubu Gaja. Dyrektor Gaya Club w Wielkiej Brytanii. Z zawodu innowator społeczny (social enterpreneur).

Od najmłodszych lat miał kłopoty z ukończeniem formalnej edukacji. Wędrował po świecie poszukując swojej własnej Drogi. Ukończył wiele kursów w kraju i zagranicą dotyczących ekologii i działań społecznych. Stypendysta Nowej Południowej Walii w Australii, pracował w Rainforest Information Center. Stypendysta i członek międzynarodowego stowarzyszenia Ashoka Innovators for the Public.

Od lat 70-tych związany z działaniami teatralnymi. Uczestnik projektów Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Występował w Teatrze Pantomimy w Bielsku-Białej, założył teatr „Warsztat”.

W latach 80-tych nauczyciel hatha-jogi, przez siedem lat prowadził własną szkołę. Wydawca biuletynu „Wolny Tybet” i działacz na rzecz uchodźców tybetańskich. Prowadził działalność gospodarczą. Uczestniczył w niezależnym ruchu ekologicznym w czasach PRL-u (Żarnowiec, Czorsztyn).

W marcu 1988 roku powołuje Klub Gaja, jedną z najbardziej znanych organizacji społecznych. Twórca programu edukacji społecznej „Droga Wojownika Gai”, redaktor książki i audycji radiowej pod tym samym tytułem. Koordynator Ogólnopolskiej Kampanii "Teraz Wisła", która otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Współautor książek "Jak uratować rzekę", "Save the River" oraz "Człowiek i pies". Redaktor naczelny biuletynu "Wisła Fax". Publikował w wielu miejscach. Serce projektu "Sztuka dla Ziemi". Reżyser happeningów i spektakli m.in. "Prezentacja", "Wisła dzika rzeka w sercu Europy", "Krótka historia o Pegazie, który był Aniołem". Wykłada i prowadzi warsztaty.

Przewodniczący Społecznego Komitetu Ekorozwoju Bielska-Białej. Posiada doświadczenie w pracy w komisjach wojewódzkich (Wojewódzka Komisja Ocen Oddziaływania na Środowisko), krajowych (Komisja Edukacji Ekologicznej), międzynarodowych (Eurogrup Animal Welfare).

Laureat wielu nagród indywidualnych i zbiorowych. W roku 2000 otrzymał Nagrodę Polcul Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej za działalność kulturalną i ochronę środowiska. W kwietniu 2002 roku honorowy tytuł Człowieka Roku Polskiej Ekologii za rok 2001.

Od 25 lat mieszka z ukochaną w Wilkowicach w Beskidzie Małym, pracują razem. Mają dwie córki i psa. Wszyscy - oprócz psa - są wegetarianami.


3 ostatnie artykuły powiązane z Jacek Bożek:profil ostatnio edytowany dnia: 06-03-2013, 13:28

Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,522,489 Unikalnych wizyt