ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/26
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Nasi Ludzie « Elżbieta Hołoweńko

Elżbieta Hołoweńko

Elżbieta Hołoweńko

e-mail: elzbieta.holowenko@zieloni2004.pl

BLOG: zielonawarszawa.blogspot.com

Status: Członkini

Zobacz artykuły: Elżbieta Hołoweńko - RSS

Należy do: Koło warszawskie

Kampanianie / Tematy: KlimatKongres KobietKongres Zielonych - 2-4 grudnia 2011 rokuKulturaRecyklingRówne SzanseŚwieckie państwoZielona EnergiaZielone Miasto

Organy Krajowe Partii: Zarząd KrajowyNotka bio:Plastyczka, Zielona feministka, od grudnia 2010 przewodnicząca warszawskiego koła Zielonych.

Urodzona na Śląsku, wychowana w Olsztynie, Akademię Sztuk Pięknych - Wydz. Grafiki ukończyła w Warszawie. Po studiach 20 lat mieszkała na Spiszu, w jednej z najwyżej położonych osad w Polsce, z dala od cywilizacji. W 2000 roku wróciła do stolicy. Niezgoda na patriarchat, przemoc, dyskryminację, biedę i ubóstwo dzieci, wykluczenie i niesprawiedliwość społeczną, wyzysk i dewastację środowiska zaprowadziła ją do Zielonych.

Od grudnia 2010 roku przewodnicząca warszawskiego koła Zielonych 2004. Jedna z założycieli/lek stowarzyszenia "Polska wolna od atomu". Zainteresowana współpracą z europejskimi Zielonymi seniorami i utworzeniem polskiej Zielonej starszyzny /problemy starszych ludzi/.

Zajmuje się zawodowo różnorodnymi formami działalności artystycznej : malarstwo sztalugowe, murale, malarstwo na szkle, malowane meble, kolaże- zielniki z których powstał album " Wiersze Wisława Szymborska i Zielniki Elka Hołowenko- Matuszewska", projektowanie wnętrz i stylizacje w czasopismach, uczy rysunku i malarstwa. Miłośniczka ludzi i ich działań artystycznych a w szczególności folkloru całego świata. Ulubione instrumenty: skrzypce, suka biłgorajska i rebab. "Bez twórczości nie da się żyć, a walka o Zielony świat wciąga jak narkotyk".


3 ostatnie artykuły powiązane z Elżbieta Hołoweńko:
Elżbieta Hołoweńko w portalach społecznościowych:profil ostatnio edytowany dnia: 07-11-2013, 19:16

Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,522,430 Unikalnych wizyt