ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/26
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Nasi Ludzie « Darek Urbaniak

Darek Urbaniak

Darek Urbaniak

e-mail: darek.urbaniak@foeeurope.org

telefon: +32 2 401 4804

Strona www: www.foeeurope.org

Status: Członek

Zobacz artykuły: Darek Urbaniak - RSSNotka bio:40 lat. Współprzewodniczący Koła Wrocław w poprzedniej kadencji. Przedstawiciel Zielonych 2004 w Green East West Dialogue (GEWD), roboczej grupie Europejskiej Federacji Zielonych (EFGP). Ukończył Stosunki Międzynarodowe z tytułem Master of Arts na Carleton University w Kanadzie ze specjalizacją Europa Wschodnia, Centralna i kraje byłego Związku Radzieckiego. Konsultant Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie do spraw demokratyzacji i społeczeństwa obywatelskiego.

Edukację rozpoczął od studiów na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Po trzech latach emigrował do Grecji, gdzie spędził ponad 4 lata pracując na budowie przy układaniu marmuru. Kolejny etap to Kanada gdzie pracował w restauracji, na budowie i firmie informatycznej. W trakcie studiów pracował jako asystent na wydziale nauk politycznych. Po ukończeniu nauki wyjechał na Węgry, gdzie przez 4 lata pracował dla Regionalnego Centrum Ekologicznego na Europę Centralną i Wschodnią, zajmując się wspieraniem działalności pozarządowych organizacji ekologicznych. Współpracował z Komisją Europejską, ONZ, USAID, USEPA, WWF, DANCEE. Uczestnik i organizator licznych międzynarodowych konferencji, warsztatów i szkoleń dotyczących ochrony środowiska naturalnego i społeczeństwa obywatelskiego w Europie. Organizował z ramienia Komisji Europejskiej jedne z pierwszych konkursów grantowych dla organizacji pozarządowych (NGO) na Kaukazie. Współpracował z wieloma NGO z niemal wszystkich krajów byłego bloku wschodniego i UE. Od dwóch lat mieszka w Polsce i pracuje jako niezależny konsultant NGO. Włada angielskim, rosyjskim i greckim. Jeździ na nartach i rowerze, lata szybowcem, uprawia windsurfing. Prowadzi ukochanego 30-letniego czerwonego garbuska. Można go spotkać na piwie w ulubionej knajpce Więzienie we Wrocławiu.

Zieloni 2004 są pierwszą partią, w której działa i którą współzakładał. Uważa, że jest to jedyna postępowa i prawdziwie ideowa partia w Polsce, która może wpłynąć na unowocześnienie społeczeństwa, podnieść jego aktywność społeczną, świadomość polityczną i odpowiedzialność gospodarczą. Jego zdaniem najlepszym motorem postępu cywilizacyjnego w naszym kraju jest edukacja społeczna oraz przełamanie barier mentalnych tkwiących korzeniami w polskiej bolesnej historii. Hamulcami pozytywnych zmian są brak przejrzystości w działaniach organów państwa, upolitycznienie administracji, korupcja, zawłaszczanie mediów publicznych przez kolejne partie oraz brak kompetencji wśród polskich elit i lekceważenie kiełkującego społeczeństwa obywatelskiego.profil ostatnio edytowany dnia: 19-01-2009, 22:41

Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,522,472 Unikalnych wizyt