ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/26
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Inne Tematy « COP 14 - RSS

COP 14

Wiadomosci Klimatyczne
Gazeta "Wiadomości Klimatyczne" (PDF, 1MB)

Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian Klimatu Poznań 2008 - COP 14 odbywa się w Poznaniu w dniach 1-12.12.2008. Zieloni 2004 będą uczestniczyć w obradach oraz oraz organizują w tym czasie w Poznaniu wiele wydarzeń o tematyce ekologicznej, na które serdecznie zapraszamy.

Uruchomiliśmy tę specjalną stronę internetową, aby informować Was na bieżąco o naszych działaniach w czasie COP14 oraz by publikować komentarze dotyczące obrad i nasze postulaty.

The United Nations Climate Change Conference - COP 14 is taking place in Poznan, Poland on 1-12.12.2008. Greens from Poland are participating in the Conference and are organising a number of alternative events focusing on environmental issues and open to the public. We warmly invite you to take part in them.

This website is established to inform you about Green events during COP14, to publish our comments on Conference and our postulates.

Kontakty:

Logistyka i media / Logistics and media:

Aleksandra Kretkowska
tel: +48 694917069
e-mail W Poznaniu od 5 do 7 grudnia

Magda Mosiewicz
tel. +48 601846536
e-mail
strona www

W Poznaniu 5 i 6 grudnia

Poznańscy Zieloni / Greens from Poznan

Marta Krawczyk
e-mail

Aleksandra Sołtysiak
e-mail | e-mail 2
strona www

Zieloni akredydowani na COP14 / Polish Greens accredited to the COP14

Dariusz Szwed
e-mail
strona www

W Poznaniu od 4 do 12 grudnia

Ewa Koś
e-mail
strona www

W Poznaniu od 6 do 10 grudnia.

Radosław Gawlik
e-mail
strona www

Piotr Wielgus
e-mail
strona www

W Poznaniu od 3 do 7 grudnia

Ludwik Tomiałojć
e-mail
strona www

W Poznaniu od 5 do 7 grudnia

Nasze kampanie

Zapoznaj się z wczesniejszymi działaniami Zielonych w sprawie zmian klimatu! Odwiedź stronę naszych kampanii www.kampanie.zieloni2004.pl , a szczególnie kampanii "Zatrzymaj zmiany klimatyczne"

Linki


Zieloni na COP

Dariusz Szwed: Polityka klimatyczna się opłaca. Wywiady Dariusz Szwed w rozmowie z Martą Polkowską: Powódź jest wynikiem zaniedbań polityki klimatycznej.


Niska emisja to według Wikipedii: "emisja kosmunikacyjna i emisja pyłów, i szkodliwych gazów pochodząca z lokalnych kotłowni węglowych, i domowych pieców grzewczych, w których spalanie węgla odbywa się w nieefektywny sposób, najczęściej tanim węglem, a więc o złej charakterystyce i niskich parametrach grzewczych. W wielu regionach i wsiach zamkniętych w dolinach jest przyczyną wysokiej śmiertelności i plagi nowotworowej".


Ktoś musi przerwać tę absurdalną grę w obwinianie siebie nawzajem, która toczy się podczas negocjacji klimatycznych COP 15 w Kopenhadze. Dzisiejsze poranne przemówienie Prezydenta Baracka Obamy niestety nie stanowiło oczekiwanego przełomu w negocjacjach – Stany Zjednoczone także tutaj straciły szansę na stanie się globalnym liderem. Niestety do tej pory także Pan, Panie Premierze tutaj w Polsce wszedł w te buty, wskazując głównie na Chiny i Stany Zjednoczone, jako głównych winowajców zmian klimatycznych. 20 lat temu jako pierwsi pokazaliśmy naszym sąsiadom i całemu światu co znaczy słowo „Solidarność”. Teraz, w grudniu 2009 solidarność stała się ponownie słowem kluczowym i nabrała szerszego wymiaru – globalnej solidarności klimatycznej. Świat oczekuje, że Polska stanie się jej symbolem – tym razem wspólnie z całą Unią Europejską.


Tak jak kiedyś popularnie było mówić „nie jestem feministką, ale…”, tak teraz czytać można asekuracyjne zapewnienia - „jestem ekologiem/ekolożką, ale bez przesady”. W skrócie - śmieci warto segregować, ale energooszczędne świetlówki wypierające tradycyjne żarówki to już zamach na wolność. Wszystko to wpasowuje się w odwieczne dążenie do tego, by „polską wieś spokojną” zostawić na boku globalnych sporów - całość tekstu Bartłomieja Kozka na stronach Krytyki Politycznej.


Bartłomiej Kozek z Zielonych 2004 powiedział, że czeka na dzień, "w którym prezenter po dzienniku powie Skończyła się w Polsce era niezrównoważonego rozwoju". - Donald Tusk będzie mówił, że zarzynamy polską gospodarkę, ale Donald Tusk swoim brakiem działań na rzecz budowy nowego klimatu w gospodarce, nowych technologii, marnuje szanse na żabi skok w XXI wiek; woli iść starymi ścieżkami niezrównoważonego rozwoju - mówił.


W sobotę 12 grudnia w Planie B odbyła się debata zorganizowana przez warszawskie koło Zielonych 2004 zatytułowana „Przeciwdziałanie zmianom klimatu. Dlaczego musimy działać tu i teraz?”. Spotkanie miało charakter rzeczowej dyskusji wszystkich zebranych, a głównymi ekspertami byli Katarzyna Guzek – rzeczniczka prasowa Greenpeace Polska, Krzysztof Monar – przedstawiciel stowarzyszenia Zielone Mazowsze oraz Marta Krawczyk – członkini partii Zieloni 2004.


W związku z tym przedstawiciele związków zawodowych rozumieją jedno – mianowicie, że wydobywanie każdego kilograma węgla z podziemi jest okupione ogromnie ciężką i czasami dramatycznie kończącą się pracą. W związku z tym powinniśmy każdy ten kilogram węgla wykorzystywać w sposób niezwykle efektywny. - więcej na stronach Radia PiN.


Z okazji trwającego w Kopenhadze szczytu klimatycznego koło warszawskie Zielonych 2004 zdecydowało się zabrać głos w sprawie działań władz Warszawy w dziedzinie ochrony klimatu i zapewniania wysokiej jakości życia mieszkankom i mieszkańcom.


Autorzy raportu kreślą przed nami obraz świata, w którym pracujemy krócej, przez co mamy więcej czasu dla znajomych, przyjaciół i rodziny, kwitnie lokalna kultura, rozwijają się sąsiedzkie więzi, przy zwężonych ulicach możemy przebierać w ofercie sklepów z lokalnie wytworzoną żywnością, a po drogach jeżdżą głównie tramwaje i autobusy. (...) Brzmi jak utopia, czyż nie? Ale ponoć bez wizji utopii, do której dążymy i którą podzielamy, nie da się myśleć o poprawie sytuacji na świecie. A ta utopia - jak dowodzi NEF - nie jest aż tak trudna do osiągnięcia.


Kozek: Zmiany klimatyczne są zagrożeniem, a jednocześnie szansą na zbudowanie nowej gospodarki, dużo bardziej niż do tej pory opartej na wiedzy i nowoczesnych technologiach. W Niemczech dzięki inicjatywom wspomagającym przechodzenie ekonomii na bardziej przyjazną ludziom już ćwierć miliona osób pracuje "na zielono", np. w sektorze energetyki odnawialnej


KIEDY?GDZIE?CO?
6.12.2008
godz. 11.00
ul. Św. Marcin przed Zamkiem w Poznaniu Przejazd rowerowy "Rowery dla Klimatu" organizowany przez Koalicje Klimatyczną. + więcej
6.12.2008
godz. 12.00
Pl. Wolności, Poznań Wielka manifestacja w ramach Global Action Day. + więcej
6.12,2008
godz. 18.30
Pub u Bazyla, ul. św. Wojciecha 28 PoznańPoznań: Muzyka dla klimatu, + więcej
6.12.2008
godz. 19.00
Klub Meskal, ul. Nowowiejskiego (3 min od Pl. Wolności), Poznań Zielona impreza - międzynarodowe spotkanie integracyjne dla Zielonych przybyłych do Poznania
7.12.2008
godz. 11.00
biuro Stowarzyszenia Konsola, ul. Fredry 7/5 (CK Zamek), PoznańKonferencja prasowa Zielonych 2004, + więcej
7.12.2008
godz. 12.00
CK ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań Panel dyskusyjny "Jak wygrać batalię o klimat?", + więcej
9.12.2008
godz. 11.00
Warszawa, pod Kancelarią Premiera, al. Ujazdowskie 1/3 "Wręcz skamielinę roku" - demonstracja i happening w trakcie spotkania Angeli Merkel i Donalda Tuska w Warszawie – akcja protestacyjna przeciw próbom blokowania pakietu klimatyczno-energetycznego + więcej
10.12.2008
godz.18.00
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań, sala 340; Mapka Dojazdu Dyskusja "Bezpieczeństwo energetyczne: świata, Europy, Polski", + więcej

WHEN?WHERE?WHAT?
6.12.2008,
11.00
Saint Marcin Street in front of the Poznań CastleBike ride "Bikes for climate", organised by The Climate Coalition + more
6.12.2008,
12.00
Freedom Square, PoznańGlobal Action Day Demo + more
6.12.2008,
18.30
PUB U BAZYLA, Saint Wojciech Street 28, Poznań"Music for the climate" concert
6.12.2008,
19.00
Club Meskal, Nowowiejskiego Street (3 min from Plac Wolności), PoznanGreen Party – international integration meeting for Greens who came to Poznan
7.12.2008,
11.00
CK ZAMEK, 7/5 Fredry Street , PoznanPress conference of Greens 2004, + more
7.12.2008,
12.00
CK ZAMEK, 80/82 Swiety Marcin Street, PoznańPanel discussion "How to win the fight for the climate?", + more
9.12.2008,
11.00
Warsaw, Cancelary of Prime Minister, 1/3 Ujazdowskie StreetDemonstration and happening during a meeting of Angela Merkel and Donald Tusk in Warsaw – protest against plans of blocking an energy-climate package + more
10.12.2008,
18.00
School of Humanities and Journalism in Poznań, 10 General Tadeusz Kutrzeba Street, Poznań, room 340; How to get there - mapDiscussion - Energy security for the World, Europe and Poland", + more


Zieloni 2004 będą aktywnie uczestniczyć w Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian Klimatu odbywającej się w Poznaniu w dniach 1-12.12.2008. Będą mieć swoich akredytowanych przedstawicieli na obradach oraz organizują wiele imprez dla szerokiej publiczności, m.in. promocję nowowydanej książki o polityce energetycznej i wielką manifestację klimatyczną.


Na dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczący Zielonych 2004 Agnieszka Grzybek i Dariusz Szwed podsumowali konferencję klimatyczną w Poznaniu i szczyt UE w Brukseli. Zdaniem Zielonych, odchodząc od pierwotnej propozycji pakietu klimatyczno-energetycznego i wprowadzając okres przejściowy we wprowadzeniu zasady pełnego handlu emisjami dwutlenku węgla, rządy Unii Europejskiej wysłały niepokojący sygnał społeczności międzynarodowej obradującej w Poznaniu, że działania zapobiegające zmianom klimatycznym można odłożyć w czasie. Brukselski szczyt pokazał, że Unia Europejska jest gotowa na zieloność, o ile interesy wielkiego biznesu nie zostaną naruszone, a zasadę „zanieczyszczający płaci” zamieniono na „zanieczyszczający zyskuje”.Zapraszamy do zapoznania się z informacjami nt. Zielonych polityczek i polityków z Polski i z Parlamentu Europejskiego, akredytowanych na COP14. Wśród nich są m.in Ewa Koś, Satu Hassi, Dariusz Szwed i Claude Turmes.


Problematyka zmian klimatu stała się jednym z najważniejszych tematów międzynarodowej debaty. Kolejną jej odsłoną jest COP14 - Konferencja Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatycznych odbywająca się w Poznaniu w dniach 1-12 grudnia 2008 roku. Przedstawiamy krótki przewodnik po konferencji i jej tematyce.
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,522,571 Unikalnych wizyt