ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Nasi Ludzie « Andrzej Demianowicz

Andrzej Demianowicz

Andrzej Demianowicz

e-mail: andrzej.demianowicz@zieloni2004.pl

Strona www: www.zieloni2004.pl/Andrzej-Demianowicz-95profil.htm

Status: Członek

Zobacz artykuły: Andrzej Demianowicz - RSS

Należy do: Koło białostockie

Kampanianie / Tematy: EdukacjaRecyklingZielona GospodarkaZielone MiastoNotka bio:Andrzej Demianowicz jest z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz organizacji pozarządowych i ochrony środowiska od początku aktywności zawodowej. Pełni funkcję prezesa Fundacji Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych Wydawnictwa Ekonomia i Środowisko.

Działające w ramach Fundacji Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych Wydawnictwo Ekonomia i Środowisko zdobyło znaczną pozycję na rynku edytorskim. Harmonijnemu rozwojowi cywilizacji i środowiska, mądremu współistnieniu człowieka i jego otoczenia, właściwej polityce ekologicznej, ekonomicznej i pięknu świata poświęcono 138 wydanych książek i 51 akcydensów (plakaty, kalendarze, pocztówki). W ramach upowszechniania wiedzy, odbyło się 56 seminariów, konferencji i warsztatów o tematyce związanej z szeroko pojmowaną ochroną środowiska.

Andrzej Demianowicz jest autorem lub współautorem 11 publikacji poświęconych zagadnieniom środowiskowym oraz współrealizatorem 22 projektów badawczych w tej dziedzinie.

Andrzej Demianowicz inicjował lub nadzorował w wielu programach edukacyjnych. Były to m.in."Kampania ozonowa", "Jak się krzątać, by świat nie sprzątać", "Rady na odpady", koncerty z cyklu "Świat w kolorze nadziei", Europejski Dzień bez Samochodu, prelekcje wygłaszane w szkołach.

Kandydat pomaga w prowadzeniu edukacji ekologicznej przedszkolom, szkołom, bibliotekom, samorządom, parkom narodowym i krajobrazowym.

Andrzej Demianowicz inicjował i współtworzył Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Białymstoku, współtworzył propozycję zasad finansowania edukacji ekologicznej w WFOŚiGW w Białymstoku.

Ponadto ukończył kurs dla członków do rad nadzorczych i zarządów spółek z pozytywnie zdanym egzaminem. Uczestniczył w Radzie Nadzorczej WFOŚiGW w Białymstoku, oraz spółki KAPENA S.A. w Słupsku.

Kandydat od wielu lat bierze aktywny udział w pracach wielu gremiów społecznych, doradczych i naukowych związanych z ochroną środowiska oraz działa i współpracuje z licznymi pozarządowymi organizacjami proekologicznymi. Jest członkiem Biura Wspierania Lobbingu Ekologicznego, Polskiego Oddziału Europejskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych, Ligi Ochrony Przyrody, Polskiego Związku Wędkarskiego.


3 ostatnie artykuły powiązane z Andrzej Demianowicz:
Andrzej Demianowicz w portalach społecznościowych:profil ostatnio edytowany dnia: 14-04-2011, 13:30

Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,502,973 Unikalnych wizyt