ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Nasi Ludzie « Agnieszka Grzybek

Agnieszka Grzybek

Agnieszka Grzybek

e-mail: agnieszka.grzybek@zieloni2004.pl

Strona www: www.grzybek.zieloni2004.pl

Status: Członkini

Zobacz artykuły: Agnieszka Grzybek - RSS

Należy do: Koło warszawskie

Kampanianie / Tematy: Akcja RefundacjaRówne Szanse

Organy Krajowe Partii: PrzewodniczącaNotka bio:Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania i wyboru feministka. Tłumaczka i redaktorka, ekspertka od problematyki równego statusu kobiet i mężczyzn, działaczka organizacji pozarządowych. Od 1997 roku związana z polskim ruchem kobiecym: w latach 1997-2005 pracowała w Ośrodku Informacji Środowisk Kobiecych OŚKa, której dyrektorowała w latach 2002-2005. Współzałożycielka i członkini Porozumienia Kobiet 8 Marca, nieformalnej grupy kobiet organizującej co roku Manify – uliczne manifestacje w obronie praw kobiet. W 2000 roku, podczas tej pierwszej, legendarnej, prowadziła konferansjerkę. Członkini zespołu „Krytyki Politycznej”. Związana z blogiem Bez jaj (www.stopfanatykom.blox.pl).

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, pracę magisterską o romantycznej podmiotowości napisała pod kierunkiem prof. Marii Janion. Tłumaczy książki z zakresu szeroko pojętej humanistyki (m.in. Polityka doświadczenia. Rajski ptak R.D. Lainga, W poszukiwaniu historii i znaczenia religii M. Eliadego, Jung A. Storra) oraz feminizmu i problematyki równościowej (m.in. słownik Sto haseł o równości. Podręczny słownik pojęć dotyczących równości kobiet i mężczyzn w sferze zatrudnienia i polityki społecznej, równych szans i polityki rodzinnej, podręcznik UNDP Polityka równości płci w praktyce, Ekonomia i płeć pod red. A. G. Dijkstra, J. Plantega, Nowa singielka K. Trimberger). Współautorka i współredaktorka (wspólnie z Joanną Piotrowską) książki Polityka a płeć (Fundacja im. H. Bölla, Warszawa 2005), analizującej kwestię udziału kobiet w polityce z perspektywy feministycznej i z punktu widzenia organizacji pozarządowych i ich zaangażowania się w działania na rzecz zwiększenia reprezentacji politycznej kobiet.

Absolwentka Szkoły Praw Człowieka organizowanej przez Helsińską Fundację Praw Człowieka (1998) i Institute for Women’s Global Leadership organizowanego przez Center for Women’s Global Leadership, Rutgers University (2001).

W latach 2002-2005 członkini Rady Programowo-Konsultacyjnej przy Pełnomocniczce Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn oraz Komitetu Monitorującego Inicjatywę Wspólnotową EQUAL. W latach 2004-2005 członkini Rady European Women’s Lobby, jednej z największych kobiecych organizacji pozarządowych działających na szczeblu UE.

W Zielonych działa od 2005 roku. W latach 2006-2008 członkini Zarządu i Rady Krajowej, pełniła funkcję sekretary partii, w latach 2008-2010 przewodnicząca partii, w latach 2008-2010 - członkini Rady Krajowej, kierująca jej pracami. W latach 2007-2010 członkini Rady nowej zielonej fundacji politycznej Green European Institute.

Mówią o niej:

Magdalena Środa: Agnieszka - osoba uparta, konsekwentna, dobrze zorganizowana, z wielką, pełną twórczych niespodzianek wyobraźnią, wiedząca przy tym, jak je wcielić w życie. Stabilna w poglądach i przyjaźniach, lojalna, odważna, a jednocześnie rozsądna. Warto z nią pracować, bo można się dużo z nią nauczyć, warto jej słuchać, bo rzadko się myli, warto na nią głosować, bo to już wygrana.

Joanna Piotrowska, Fundacja Feminoteka: Wybitna ekspertka w zakresie problematyki równościowej i genderowej. Świetna mówczyni, błyskotliwa dyskutantka. Polityka polska i unijna nie ma dla niej tajemnic. Lubi wyzwania, konsekwentna w swoich działaniach. Jednocześnie świetna organizatorka, pełna inspirujących, oryginalnych pomysłów, potrafiąca przekonać do swoich idei ludzi i zachęcić do ich realizowania.3 ostatnie artykuły powiązane z Agnieszka Grzybek:profil ostatnio edytowany dnia: 11-01-2012, 15:25

Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,275,407 Unikalnych wizyt